تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۱:۴۸
عبور سربلند از انتخاباتی دشوار
فرماندار شهرستان شیراز در مراسم تحلیف منتخبین شورای ششم، با بیان اینکه انتخابات یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی، اجتماعی است، گفت: اگرچه برگزاری ٤٠ دوره انتخابات در ایران دارای شرایط خاصی بوده اما ششمین دوره انتخابات شورای شهر و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شرایط ویژه تری برگزار شد.
 
امیری ضمن یادآوری نقش غیرقابل انکار بیماری کرونا بر بسیاری از ابعاد انتخابات از جمله مشارکت مردمی، همکاری نیروی انسانی و تامین امکانات و تجهیزات، خاطرنشان کرد: افزایش هزینه‌های ناشی از این بیماری نیز به سهم خود در این انتخابات تاثیرگذار بود.
 
فرماندار شیراز همچنین با بیان اینکه تبعات ناشی از جنگ اقتصادی، تبلیغات معاندین و تحریم، مسئله انتخابات را تحت‌الشعاع قرار داده بود، عنوان کرد: از یکسال قبل از انتخابات تمهیدات برگزاری فرآیندها، در دستور کار فرمانداری شیراز قرار گرفت و ستاد انتخابات شهرستان شیراز با کمیته ١٠ گانه در اول بهمن ماه ٩٩ شکل گرفته و با ابلاغ رسمی دستور شروع انتخابات از سوی وزارت کشور، کار انتخابات به صورت رسمی آغاز شد.
 
رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با بیان اینکه پس از بررسی صلاحیت داوطلبان، تعداد و محل شعب به هیات اجرایی اعلام شد، خاطرنشان کرد: جلسات متعددی تحت عنوان کمیته امنیت انتخابات و شورای تامین پیرامون تامین امنیت انتخابات برگزار شد که در نتیجه آن،  شیراز یکی از شهرهای کشور بود که موفق به برگزاری انتخاباتی آرام و به دور از کوچکترین موارد امنیتی گردید. 
 
فرماندار شیراز، مشارکت مردم شهرستان در انتخابات ۱۴۰۰ را  ٣٢ درصد اعلام و تصریح کرد: با بررسی میدانی تلاش شد تا نقایص گذشته به حداقل برسد.
 
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز افزود: آنچه که برای انتخابات به صورت تمام الکترونیک برای شهر شیراز پیش‌بینی شده بود، در روز انتخابات با اختلالاتی مواجه شد و حدود یک ساعت انتخابات به شکل آفلاین و دستی برگزار شد و این وضعیت موجب گردید تا اعلام نتیجه انتخابات به صورت تفکیکی با تاخیر انجام شود اما با این حال نهایتا ما جزو اولین کلانشهرهایی بودیم که نتایج اولیه حاصل از قرائت انتخابات الکترونیک را اعلام کردیم.
 
فرماندار شیراز در پایان از تمام دست اندرکاران انتخابات، عوامل برگزاری و ستاد انتخابات شهرستان تقدیر و از خدمات شوراهای شهرستان شیراز در دوره پنجم نیز بابت عمران و آبادانی شهر و روستاها، قدردانی کرد.
منبع : فرمانداری شهرستان شیراز
82268