تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۹:۵۷
جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز:
تشدید محدودیت‌ ها با اوج گیری مجدد شیوع بیماری و تغییر رنگ‌ بندی شیراز
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز گفت: با توجه به تغییر رنگ بندی این شهرستان و نارنجی شدن آن، اعمال محدودیت حضور کارکنان دولت بار دیگر در دستور کار قرار گرفت.
تشدید محدودیت‌ ها با اوج گیری مجدد شیوع بیماری و تغییر رنگ‌ بندی شیراز

 

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونای شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی با بیان اینکه محدودیت های جدید کرونایی از امروز، شنبه، چهاردهم فروردین اجرایی می شود، تصریح کرد: در این شرایط یک دوم کارکنان در محل کار حضور می‌یابند و فعالیت یک دوم دیگر از طریق دورکاری انجام خواهد شد. 

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه فعالیت اصناف، تردد خودروها، آموزش و برگزاری مراسم‌های فرهنگی و اجتماعی باید بر اساس مصوبه ستاد کرونا رعایت شود، افزود: آموزش ها در تمام مقاطع و پایه‌ های تحصیلی به شکل مجازی انجام می‌شود و تمامی برنامه‌ ها و مراسم‌ های فرهنگی، آئینی، اجتماعی و مذهبی از جمله نماز های جمعه و جماعات به طور کامل تعطیل است.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز اظهار کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در شهر های نارنجی، صرفا مشاغل "گروه یک" مانند کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، مراکز زیرساختی و حیاتی و همچنین مشاغل "گروه دو" اجازه فعالیت دارند. 

حقیقی در ادامه افزود: از مردم فهیم شهرستان شیراز انتظار داریم که با رعایت دقیق دستورالعمل ‌های بهداشتی و جدی گرفتن هشدار ها، شرایط را برای عبور از بحران پیک چهارم، فراهم کنند. 

معاون فرماندار شهرستان شیراز بیان کرد: در صورت افزایش تعداد مبتلایان و بستری ها و اوج گیری شیوع بیماری، مجبور به اعمال محدودیت های بیشتر خواهیم بود که قطعا سختی هایی را برای شهروندان و به طور خاص اصناف درپی خواهد داشت.

گفتنی است در حال حاضر ۳ شهرستان زرین دشت، ارسنجان و داراب در وضعیت قرمز، ۶ شهرستان شیراز، مرودشت، ممسنی، سپیدان، کازرون و جهرم در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌های استان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

منبع : فرمانداری شهرستان شیراز
81069