تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۸:۵۱
افزایش محدودیت تردد و کاهش فعالیت اصناف همزمان با شب یلدار در شهرستان شیراز
افزایش محدودیت تردد و کاهش فعالیت اصناف همزمان با شب یلدار در شهرستان شیراز
▫️ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز در بیست و نهمین روز از آغاز طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها به ریاست حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرماندار و جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا و با حضور روسای کمیته های پنجگانه ستاد و نمایندگان سازمان صمت، اتاق اصناف، اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و مراکز بهداشت شهدای انقلاب و والفجر شهرستان شیراز تشکیل جلسه داد.

▫️حقیقی در این نشست ضمن قدردانی از مردم شریف شیراز که با رعایت دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی، استانی و شهرستانی کرونا و پایبندی به مسئولیت اجتماعی خود مبنی بر ماندن در خانه، به اجرای هرچه بهتر طرح محدودیت های هوشمند کمک کرده اند، ابراز امیدواری کرد با مشارکت و همراهی بیش از پیش شهروندان به ویژه در ایام پیش رو و شب یلدا، شاهد تداوم این سیر نزولی و خروج شهرستان از وضعیت نارنجی باشیم‌.
▫️معاون فرماندار همچنین با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، از تلاش خستگی ناپذیر کادر بهداشت و درمان طی قریب به یکسال گذشته در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا قدردانی کرد و عملکرد اصناف و بازاریان شریف شیراز، در اجرای موفق طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها و کاهش آمار ابتلای به بیماری و نرخ مرگ و میر ناشی از کوید ۱۹ را در شهرستان شیراز قابل تقدیر توصیف کرد.
▫️جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان از تشدید محدودیت‌های تردد در روزهای شنبه و یکشنبه و همزمان با شب یلدا خبر داد و افزود: این سختگیری صرفاً به منظور حفظ سلامت و آرامش خود شهروندان می باشد و از مردم عزیز شیراز درخواست می‌کنیم با ماندن در خانه و پرهیز از دورهمی ها و تجمع های خانوادگی، بار دیگر ثابت کنند شیراز، شهر ادب و فرهنگ ایران، از این آزمون نیز سربلند بیرون خواهد آمد.
▫️حقیقی در ادامه با اشاره به مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا خاطرنشان کرد: پایان ساعت کار اصناف در روزهای شنبه و یکشنبه تا ۱۸ اعلام شده و تنها مشاغل گروه ۱ امکان فعالیت پس از این ساعت را خواهند داشت.
▫️وی همچنین منع تردد درون شهری را طی این دو روز ساعت ۲۰ اعلام کرد و یادآور شد هرگونه تردد پس از ساعت تعیین شده، مشمول جریمه ۲۰۰ هزار تومانی خواهد شد.
▫️جانشین رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان شیراز از شهروندان خواست تا از تجمع در دفاتر پیشخوان دولت و تهدید سلامت خود و دیگران در شرایط حساس کنونی خودداری کرده و شخصاً مراحل ثبت نام سجام و احراز هویت را از طریق سایت www.sejam.ir انجام داده و یا با مراجعه به شعب پست بانک و کافی نت ها در سراسر شهرستان از این خدمات بهره مند شوند.
 
منبع : فرمانداری شهرستان شیراز
79921