تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۸:۴۵
در خانه های خود می مانیم تا در نوروزها و یلداهای دیگر، فرصت بوسیدن دستان پدران و مادرانمان را از دست ندهیم
در خانه های خود می مانیم تا در نوروزها و یلداهای دیگر، فرصت بوسیدن دستان پدران و مادرانمان را از دست ندهیم
امسال در بلندترین شب سال، در خانه های خود می مانیم تا در نوروزها و یلداهای دیگر، فرصت بوسیدن دستان پدران و مادرانمان را از دست ندهیم.

*درودی گرم به مردم شریف شهرستان شیراز و ساکنان سرزمین همیشه بهارِ پارس*

در آخرین روز از آخرین پائیز سده ۱۳۰۰، در شب زیبای یلدا، شب زایش مهر را برای پاسداشت تندرستی و سلامتی خود و عزیزانمان در خانه و به دور از بازدیدهای مرسوم، جشن می‌گیریم و از دیدارهای خانوادگی و دوستانه پرهیز می کنیم و غزل‌های ارزشمند حافظ شیرازی را زیر نور فانوس‌های آگاهی، عشق و امید زمزمه می کنیم تا رخسار عزیزانمان همچنان به رنگ انار، خنده هایشان به شیرینی هندوانه و لحظه‌هایشان به طراوت گل سرخ باقی بماند.

در شرایطی که با تدبیر و هوشمندی دولتمردان و همراهی و صبوری مردم و اصناف شریف شیراز، شاهد سیر نزولی این بیماری هستیم، همه با هم و به پاس قدردانی از قریب یکسال فداکاری و از خودگذشتگی جانانه فعالان حوزه بهداشت و درمان، در خانه های خود می مانیم و به سنت حسنه و زیبای صله ارحام نیز، با تماس های صوتی، تصویری و نوشتاری پایبند می مانیم.

رعایت هشدارهای بهداشتی و دوری از دیدارهای خانوادگی و دوستانه، تنها راه برچیده شدن سایه سیاه بیماری کوید 19 از سرزمین ماست. باشد که با این پیشگیری های هوشمندانه، شب تاریک و دراز این بیماری مرگبار، با فرارسیدن سپیده‌دم تندرستی، به پایان رسد و در آینده ای نزدیک، دست‌های دوستی فشرده و دیدارهای مهرانگیز تازه شوند.

این ابیات زیبا از غزل‌های شورانگیزِ دیوان حافظ شیرازی بدرقه یلدایتان باد:

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
وجود نازکت آزرده گزند مباد
سلامت همه آفاق در سلامت توست
به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد...

محمدرضا امیری
فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز
.
منبع : فرمانداری شهرستان شیراز
79920