تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۹
حمایت از کارگاه های آسیب دیده از کرونا با پرداخت تسهیلات بانکی
حمایت از کارگاه های آسیب دیده از کرونا با پرداخت تسهیلات بانکی
فرماندار شهرستان شیراز در ششمین نشست کارگروه اشتغال شهرستان در سال ۹۹ و در جمع مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی شهرستان، بر ضرورت پرداخت هرچه سریعتر تسهیلات بانکی به کارگاههای آسیب دیده از بیماری کرونا تاکید کرد.

فرماندار شیراز در این نشست ضمن تاکید بر مصوبات ستاد کرونای استان مبنی بر جذب حداکثری تسهیلات کرونا، خواستار حرکتی جهادی در تمامی دستگاههای اجرایی در زمینه شناسایی و تشکیل بانک اطلاعات کارگاه‌های آسیب دیده از کرونا و پرداخت تسهیلات ویژه به آنان شد.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز از پائین بودن نرخ پرداخت تسهیلات بانکی به ثبت‌نام شدگان نسبت به ظرفیت تعیین شده، ابراز نارضایتی کرده و افزود: دستگاههای اجرایی موظفند مشکلات موجود در مسیر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک‌ها را شناسایی و به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرمانداری شیراز گزارش کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز بهره گیری از ظرفیت هایی همچون بنیاد برکت استان را در زمینه اشتغالزایی و ایجاد زمینه های شغلی را فرصتی مغتنم برشمرد و خاطرنشان کرد: شهرداران، بخشداران، دهیاران، یاوران شورا و دفاتر تسهیلگری با همکاری و تعامل کامل با بنیاد برکت، زمینه ایجاد اشتغال در روستاهای هدف و محلات کمتر برخوردار شیراز به ویژه محله سعدی را فراهم کنند.

فرماندار شیراز بار دیگر، وظیفه جدی بانک‌ها در پرداخت حداکثری تسهیلات به کارگاههای آسیب‌دیده از بیماری کرونا و متقاضیان کمیته امداد را متذکر شد و پیگیری و نظارت بر حسن انجام تعهدات بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و همچنین ارتقاء سامانه رصد در راستای پایش مستمر فرصت‌های شغلی ایجاد شده و وضعیت تسهیلات پرداختی از سوی بانک‌ها را در دستور کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قرارداد.
منبع : فرمانداری شهرستان شیراز
79080