تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱:۴۵
سرانجام آرامش در ارتفاعات سبزپوشان حاکم شد
سرانجام آرامش در ارتفاعات سبزپوشان حاکم شد
▫️ با تلاش بی‌وقفه بیش از ۳۰۰ نیروی امدادی در ارتفاعات سبزپوشان و منطقه ظفرآباد، سرانجام بعد از ظهر امروز جمعه ۲۳ خردادماه، حریق به طور کامل اطفاء و مهار شد.
▫️حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شیراز و جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد پیرو رصد میدانی که همراه با طهماسبی رئیس منابع طبیعی شهرستان شیراز و توسط بالگرد در ساعت ۱۸ و ۳۰ از سایت عملیات اطفاء حریق ارتفاعات سبزپوشان داشتیم و همچنین بنا بر گزارشات خلبان از آخرین پرواز های گشت زنی در منطقه، سرانجام به لطف خداوند و  همت همه امدادگران، حریق شهرستان شیراز به طور کامل اطفاء و مهار شده است.
▫️عبدالرسول حقیقی افزود عملیات لکه گیری و پایش همچنان بی وقفه در منطقه ادامه داشته و تا حصول اطمینان از هر گونه خطر احتمالی حریق مجدد در منطقه تیم‌های امدادی در محل مستقر خواهند ماند. 
▫️جانشین رئیس ستاد بحران شهرستان، ضمن قدردانی از نیروهای خود جوش و مردمی منطقه، ارتش جمهوری اسلامی، نیروهای بسیج و سپاه پاسداران، منابع طبیعی، تیم عملیات ویژه آتش نشانی شهرداری شیراز، هلال احمر، اورژانس، شوراها، دهیاری ها و بخشدار مرکزی شیراز، خاطرنشان کرد عملیات اطفاء آتش در این منطقه به محض اولین گزارشات محلی در روز پنج‌شنبه منطقه آغاز و در نهایت پس از حدود بیش از ۳۰ ساعت عملیات بی‌وقفه، حریق سرانجام در ساعت ۱۹ روز جمعه به طور کامل مهار و اطفا شد.  
▫️ معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز در پایان افزود تمامی پروازهای بالگردهای امداد رسان و پشتیبان از محل سایت نیروگاه حافظ، جنب نیروگاه سیکل ترکیبی و در امنیت کامل انجام و مدیریت گردید.
منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز
78006