تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱:۳۶
امیری، مدیر بحران شهرستان شیراز از مهار تقریبی آتش در ارتفاعات ظفرآباد خبر داد
امیری، مدیر بحران شهرستان شیراز از مهار تقریبی آتش در ارتفاعات ظفرآباد خبر داد
▫️طبق جدیدترین اطلاعات دریافتی، امیری فرماندار شیراز و رئیس ستاد بحران شهرستان  از کنترل آتش در ارتفاعات ظفرآباد خبر داد و افزود کارگروه مدیریت بحران شهرستان شیراز از اولین ساعات گزارش آتش‌سوزی در ارتفاعات ظفرآباد طی دو روز گذشته به ریاست حقیقی جانشین رئیس بحران شهرستان و راستی بخشدار مرکزی در منطقه تشکیل و کنترل آتش سوزی با حضور نیروهای مردمی و نیروهای بومی و منابع طبیعی آغاز شد. 
▫️فرماندار شیراز که از بامداد امروز شخصا بحران پیش آمده را مدیریت می کند عنوان کرد با وجود اینکه سه فروند بالگرد برای عملیات اطفاء حریق در ارتفاعات پیش‌بینی شده بود اما تنها با استفاده از اولین بالگرد و اقدام به موقع نیروهای مستقر در منطقه آتش تحت کنترل درآمد و بر اساس براوردها فعلأ نیازی به اعزام ۲ بالگرد دیگر نیست. با اینحال هم اکنون بالگرد هلال احمر نیز برای انجام خدمات پشتیبانی بیش از ۳۰۰ نیروی امدادی حاضر در ارتفاعات به منطقه وارد شد.  
▫️امیری ضمن قدردانی از تلاش بی‌وقفه نیروهای مردمی حاضر در منطقه، نیروهای ارتش، بسیج، منابع طبیعی و آتش نشانی اعلام کرد؛ با کمک همه نیروهای حاضر در منطقه و تحت هدایت مدیریت بحران شهرستان، آتش تا حدود زیادی کنترل شده و در حال حاضر مراحل پایش و لکه‌گیری در حال انجام است. 
▫️مدیر بحران شهرستان شیراز اظهار امیدواری کرد در صورتی که با اوج گرفتن وزش باد در بعد از ظهر امروز شاهد شعله ور شدن مجدد آتش نباشیم، حریق ارتفاعات ظفرآباد تا عصر امروز به طور کامل مهار خواهد شد.
▫️ رئیس ستاد بحران شهرستان شیراز افزود به همین جهت و به منظور حصول اطمینان از خاتمه کامل حریق و عدم امکان شروع مجدد آتش، نیروهای امدادی تا پایان شب در منطقه مستقر و به پایش ادامه خواهند داد.
منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز
78004