تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۶
کارگروه اشتغال شهرستان شیراز حول محور اشتغال مددجویان و آسیبهای پسا کرونا تشکیل شد
کارگروه اشتغال شهرستان شیراز حول محور اشتغال مددجویان و آسیبهای پسا کرونا تشکیل شد
▫️کارگروه اشتغال شهرستان شیراز به ریاست حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری و با حضور مدیران کمیته امداد، کار تعاون و رفاه اجتماعی، نماینده شورای هماهنگی بانکها و سایر دستگاه‌های ذیربط در خصوص بحث اشتغال زایی و چگونگی اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد و رفع موانع موجود تشکیل جلسه داد.

▫️ حقیقی در این نشست ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید، بر تسهیل پرداخت وام های خوداشتغالی و خودکفایی مددجویان از محل منابع اشتغال روستایی و تلاش در راستای جذب ۱۰۰ درصدی بودجه مشاغل و طرح‌های اقتصادی دائم، تاکید کرد. ▫️معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز رفع موانع اشتغال مددجویان و روان سازی فرایندهای پیش نیاز ایجاد شغل در شهرستان، به ویژه برای قشرهای کم برخوردار را اولویت دستور کار سال جاری این کارگروه برشمرد.
▫️ عبدالرسول حقیقی همچنین از اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی خواست تا در زمینه ایجاد تسهیلات ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا و بهبود فرایندهای مربوط به اخذ این گونه تسهیلات در راستای همدلی هرچه بیشتر با اقشار آسیب دیده، از هیچ کوششی فروگذار نکنند.
▫️وی در پایان ایجاد اشتغال در سال جهش تولید را اولویت نظام برشمرده و تاکید کرد که فرمانداری شیراز در کنار تمامی دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی شهر موضوع اشتغال را به طور جد دنبال خواهد کرد.
منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز
77999