تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ | ۹:۵۵
در افتتاحیه ستاد انتخابات شهرستان شیراز
فرماندار شیراز: آمادگی های لازم در زمینه شروع فرآیند انتخابات انجام شده است.
فرماندار شیراز: آمادگی های لازم در زمینه شروع فرآیند انتخابات انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، «محمدرضا امیری» فرماندار شیراز در افتتاحیه ستاد انتخابات شهرستان شیراز ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران در ستاد انتخابات اظهار داشت: آمادگی های لازم در زمینه شروع فرآیند انتخابات انجام شده است که در این راستا اولین قدم در ابتدای هفته آینده آغاز خواهد شد.
وی افزود: از آنجا که دستور شروع انتخابات برای انتخابات خبرگان رهبری در فارس از روز شنبه، 9 آذرماه و آغاز ثبت نام خبرگان رهبری برابر قانون و برنامه زمانبندی اعلام شده، از 15 آذرماه می باشد.
رییس ستاد انتخابات شهرستان شیراز بیان داشتتاکنون حجم گسترده ای از سلسله اقدامات لازم در خصوص برگزاری انتخابات در شهرستان شیراز انجام شده است.
امیری افزود: در شهرستان شیراز 4 هیات اجرایی تشکیل خواهد شد که شامل هیات اجرایی مجلس خبرگان رهبری که فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی را نیز انجام می دهد و سه هیات اجرایی برای 3 اقلیت دینی حوزه انتخابات ارامنه جنوب کشور به عنوان حوزه انتخابیه فرعی اصفهان و حوزه زرتشتیان و کلیمیان به عنوان حوزه انتخابیه تهران) خواهد بود.
ثبت نام از روز وصول دستور شروع انتخابات مجلس شورای اسلامی برای داوطلبین از تاریخ 10 ام تا ساعت 18 روز 16 آذرماه آغاز خواهد شد که بعضا به دلیل ازدحام در روزهای ژایانی امکان تمدید زمان تا ساعت 24 وجود خواهد داشت.
ثبت نام برای انتخابات خبرگان رهبری از روز 15 آذرماه تا پایان وقت اداری روز 21 ام فقط در ستاد مرکزی حوزه انتخابیه (فرمانداری شیراز) و ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد.
اما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در هر یک از 15 مرکز انتخابیه استان فارس انجام خواهد شد.
منبع : پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان شیراز
75463