۱۴۰۱/۰۶/۰۱

احزاب سیاسی در کنار فعالیت های ذاتی خود، بر تربیت نیروهای کارآمد، متعهد و متخصص تمرکز کنند

جعفر طاهری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز:

احزاب سیاسی در کنار فعالیت های ذاتی خود، بر تربیت نیروهای کارآمد، متعهد و متخصص تمرکز کنند 

جعفر طاهری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار نیز در جمع احزاب سیاسی شهرستان شیراز گفت: مطالبه گری حق احزاب سیاسی است و ما پیگیری مطالبات احزاب را وظیفه خود می دانیم و درب فرمانداری شیراز به روی تمامی احزاب سیاسی که در مسیر قانون و وظایف حزبی خود گام بر می دارند باز است و قطعا در حل مشکلات موجود جامعه، از ظرفیت احزاب سیاسی بهره خواهیم برد.

طاهری با بیان اینکه وظیفه اصلی احزاب سیاسی در واقع پس از انتخابات شروع می شود، افزود : جایگاه احزاب فراتر از وضع موجود است و نباید دفاتر احزاب تبدیل به ستاد انتخابات افراد خاص شوند بلکه از احزاب انتظار می رود با ارتقای بعد نظارتی و مطالبه گری قانونی خود، در حوزه های مختلف ورود کرده و ضمن نقد منصفانه و سازنده، راهکارهای لازم را نیز ارایه کنند. 
طاهری شایسته سالاری در دولت سیزدهم، به دور از تنگ نظری های جناحی را یک اتفاق خوش یمن دانست و افزود : شاید در دولت های گذشته افراد به جرم نگاه و تفکرات سیاسی خود کنار گذاشته می شدند، اما امروز با تمام جوسازی ها و شایعات، همچنان شاهد حضور پررنگ مدیران شایسته دولت پیشین در جایگاههای مسئولیتی خود و خدمتگزاری به مردم و انجام وظیفه هستیم.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با انتقاد از عدم توجه احزاب سیاسی به تربیت مدیران و کادر سازی ابراز داشت: این کم کاری متوجه تمامی طیف های سیاسی است و از امروز احزاب سیاسی می بایست در کنار فعالیت های قبلی خود نسبت به تربیت نیروهای کارآمد، متعهد و متخصص اقدام کنند و به روزی برسیم که بهار احزاب تنها انتخابات نباشد. 

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم به تمامی طیف های سیاسی یک نگاه حمایتی است و از ظرفیت آنان در حوزه های مرتبط نیز استفاده خواهد شد.
طاهری دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نباید انتظار داشت یک شبه تمامی مشکلات به جا مانده از دولت قبل، در دولت سیزدهم حل شود، تصریح کرد: اثرات و نتایج بسیاری از اقدامات دولت سیزدهم به ویژه در حوزه اقتصادی در سال آینده به بار خواهد نشست، و از احزاب سیاسی انتظار می رود، در حین رقابت سیاسی، پا را از دایره انصاف خارج نگذاشته و با نگاهی عدالت محور و منصفانه، عملکرد دولت سیزدهم را ببینند و با عملکرد صحیح خود، روحیه شادابی و امید را به جامعه تزریق کنند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 90566
بازدید : ۱۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است