۱۴۰۱/۰۶/۰۱

احزاب، یکی از مولفه های مهم در ارتقای مشارکت سیاسی کشور هستند

لطف اله شیبانی، فرماندار شیراز در
نشست هم اندیشی احزاب سیاسی شهرستان:

احزاب، یکی از مولفه های مهم در  ارتقای مشارکت سیاسی کشور هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، لطف الله شیبانی در حاشیه هم اندیشی احزاب و تشکل های سیاسی شهرستان که با هدف واکاوی مسائل و مشکلات حزبی و ارائه راهکارهای برون رفت از آنها در محل فرمانداری شیراز برگزار شد، با بیان جایگاه و نقش احزاب در حوزه تصمیم گیری و کادرسازی تاکید کرد: احزاب، یکی از مولفه های مهم در  ارتقای مشارکت سیاسی کشور به شمار می روند و رویکرد فرمانداری شیراز بر تقویت تعامل و کمک به شکل گیری هر چه بیشتر فضای هم اندیشی و تفاهم میان فرمانداری و احزاب سیاسی در مدار قانون است. 

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز، با بیان اینکه حضور احزاب نمی بایست تنها معطوف به زمان انتخابات باشد، خاطر نشان کرد: احزاب سیاسی می بایست به عنوان مطالبه گر در عرصه های مختلف سیاسی، حضوری فعال داشته و با رویکرد نقد سازنده، راهکارهای خود را نیز برای حل مشکلات، ارایه کنند.

فرماندار شهرستان شیراز افزود: دستگاه های حاکمیتی نه تنها احزاب را رقیب خود نمی دانند، بلکه به دور از رویکردی مداخله گرانه و با نگاه حمایتی، در چارچوب قانون در کنار احزاب سیاسی خواهند بود. 

رئیس شورای تامین شهرستان در ادامه مروری نیز بر عملکرد دولت سیزدهم در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی داشت و خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که روزانه می بایست نسبت به تسویه بدهی های دولت قبل اقدام و از سوی دیگر طرح بزرگ نهضت ملی مسکنِ مغفول مانده از دولت قبل را به عنوان یک ضرورت و مطالبه مردمی ، برنامه ریزی و اجرایی می کرد.
شیبانی ادامه داد: اقدامات جدی در حوزه سلامت و تسریع در واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری کرونا که منجر به کاهش شدید بیماران بستری و تک رقمی شدن فوتی ها شد نیز از دیگر اقدامات مهم دولت بود.  
فرماندار شیراز با تاکید بر دستاوردهای بزرگ دولتِ مردم طی یک سال گذشته، از قبیل افزایش و هدفمندسازی یارانه ها همزمان با حذف ارز ترجیحی و متعاقب آن، کاهش قاچاق کالاهای اساسی مردم به خارج از کشور، یادآورشد: در حوزه سیاست های خارجی نیز دولت سیزدهم، مشکلات را به برجام گره نزد و همزمان با پیگیری توافقات برجام، شاهد تعاملات گسترده بین المللی مسئولان سیاسی و هیئت های همراه در این مدت یکساله عمر دولت بوده ایم. 


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 90565
بازدید : ۱۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است