۱۴۰۱/۰۵/۳۱

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شیراز از تشدید نظارت بر خوابگاههای دانشجویی خودگردان خبر داد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شیراز از تشدید نظارت بر خوابگاههای دانشجویی خودگردان خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، جعفر طاهری در حاشیه بازدید سرزده از خوابگاههای دانشجویی خودگردان، از طرح تشدید نظارت، بازرسی و ساماندهی خوابگاههای دانشجویی خودگردان خبر داد و تاکید کرد:  در این طرح، خوابگاههای خودگردان فاقد مجوز پلمپ شده و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود. 
طاهری با بیان اهمیت و ضرورت ساماندهی خوابگاههای دانشجویی خودگردان اظهار داشت: شیراز به واسطه دارا بودن دانشگاههای متعدد دولتی در رده های بالای کشوری، در جایگاه ویژه ای قرار داشته و میزبان طیف گسترده ای از دانشجویان از نقاط مختلف کشور است و انتظار می رود دستگاههای متولی از جمله دانشگاهها، برنامه ریزی مطلوب تری برای اسکان آنان فراهم سازند. 

معاون فرماندار با اشاره به پیگیری ها و مصوبات کمیسیون دانشجویی فرمانداری شیراز در رابطه با ساماندهی خوابگاههای خودگردان افزود: خوشبختانه با نگاه حمایتی و مصوبات اخیر کمیسیون دانشجویی استان،  حمایت از دانشجویان و متصدیان خوابگاههای دانشجویی خودگران بعنوان سرمایه گذاران بخش خصوصی در دستور کار ویژه قرار گرفته و ساماندهی وضع موجود تسریع خواهد شد. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با اعلام حمایت از خوابگاههای خودگردان دارای مجوز، خاطرنشان کرد: کلیه خوابگاههای دانشجویی خودگردان مکلف هستند تا نیمه اول شهریورماه جاری نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز از امور دانشجویی دانشگاه شیراز اقدام کنند چرا که پس از مهلت مقرر، با خوابگاههای دانشجویی فاقد مجوز و شناسنامه، برابر قانون برخورد خواهد شد.
طاهری همچنین توجه جدی به خواسته های به حق دانشجویان، ساماندهی و بهبود امکانات و افزایش ضریب ایمنی خوابگاههای دانشجویی را وظیفه روسای دانشگاههای شیراز به ویژه دانشگاه های غیر دولتی دانست و از حمایت همه جانبه فرمانداری شیراز در این راستا خبر داد. 
رئیس کمیسیون دانشجویی فرمانداری شیراز با تاکید بر ضرورت رفع نواقص و مشکلات خوابگاههای دانشجویی خودگردان شیراز تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، یادآور شد: طرح تشدید نظارت بر خوابگاههای دانشجویی شیراز در طول ترم تحصیلی نیز با جدیت ادامه خواهد داشت و با خوابگاههای فاقد مجوز و استاندارهای لازم، طبق مفاد آیین‌نامه، برخورد و ضمن انتقال دانشجویان تحت پوشش به سایر خوابگاههای دارای مجوز، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد. 
جعفر طاهری در پایان ضمن تاکید بر ضرورت اصلاح شیوه اسکان و تامین امکانات رفاهی و امنیتی مورد نیاز دانشجویان به ویژه دانشجویان دختر در این خوابگاهها، از دانشجویان غیر بومی و خانواده‌های آنان خواست، برای سال تحصیلی جدید از لیست خوابگاههای دارای مجوز که در اختیار معاونت دانشجویی کلیه دانشگاه‌های سطح شهرستان قرار دارد استفاده کنند.

گفتنی است در این بازدید چهار ساعته، پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجای استان، نماینده امور دانشجویی دانشگاه شیراز و رئیس اتحادیه میهمان پذیران و خوابگاههای خودگردان شیراز نیز حضور داشتند‌.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 90520
بازدید : ۱۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است