۱۴۰۱/۰۵/۲۴

گفتگوی صمیمی فرماندار شهرستان شیراز با اهالی رسانه به مناسبت روز خبرنگارلطف الله شیبانی فرماندار شهرستان شیراز در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه از اولویت ها و دغدغه های حرفه ای خود گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، لطف اله شیبانی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و تبریک روز خبرنگار و تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین علیه السلام، تقوا را مهمترین اصل در هر جایگاهی برشمرد و خبرنگاران را به رعایت تقوای حرفه‌ای دعوت کرد.
 
لطف الله شیبانی ضمن تشریح گستردگی شهرستان شیراز با در برگیری قریب ۵۰ درصد جمعیت و ۷۰ درصد مسائل و مشکلات استان، از کاهش اعتبارات تخصیص یافته به این شهرستان، نسبت به سال گذشته خبر داد.
نماینده عالی دولت در شهرستان، مهمترین دغدغه خود را موضوع اشتغال و تلاش در جهت کاهش معضل بیکاری جوانان شهرستان بیان کرد و بر جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی به عنوان اولویت مهم کاری خود تاکید کرد. 

شیبانی در ادامه به چالشها و مشکلات شهری و روستایی شهرستان در زمینه آب شرب، فاضلاب شهری و روستایی، راهها، جاده، پروژه های بزرگ ناتمام همچون آزادراه شیراز -اصفهان، کمربندی جنوب شرقی شیراز، آزادراه و خط ریلی شیراز به بوشهر پرداخت و از آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان شیراز خبر داد.
آسیب های اجتماعی و فرهنگی شهرستان از قبیل اعتیاد و معتادین متجاهر، کودکان کار و متکدیان خیابانی، بدحجابی و بی حجابی و موضوع مهم اتباع بیگانه غیر مجاز و طرح ها و برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت حرکت در مسیر کاهش و برون رفت از این معضلات،  از دیگر دغدغه های فرماندار شهرستان شیراز بود که در این نشست مطرح شد. 
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز در ادامه به پرسشهای مطرح شده از سوی خبرنگاران حول موضوعات سازه های ناایمن، آمار خسارات ناشی از سیل، طرح تعیین تکلیف روستاهای واقع در حریم شیراز، آبیاری مزارع با آب فاضلاب، استیضاح و استعفای شهردار شیراز، رشد روز افزون حضور اتباع بیگانه در شهرها و روستاهای حریم، امر به معروف و نهی از منکر و ... پاسخ داد. 
گفتنی است در پایان این مراسم و به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار، از اصحاب رسانه شهرستان شیراز تجلیل شد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 90243
بازدید : ۳۰۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است