۱۴۰۱/۰۵/۱۹

تشریح توزیع اعتبارات عمرانی شهرستان، توسط لطف اله شیبانی فرماندار شیراز

در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شیراز : 
تشریح توزیع اعتبارات عمرانی شهرستان، توسط لطف اله شیبانی فرماندار شیراز

نشست کمیته توسعه و برنامه‌ریزی شهرستان به ریاست لطف اله شیبانی، فرماندار شیراز و با حضور دکتر پاک فطرت، دکتر قادری و دکتر نجابت ٣ نفر از نمایندگان مردم شهرستانهای شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل و روسای دستگاههای اجرایی استانی و شهرستان شیراز در سالن اجتماعات سردار شهید عبدالله اسکندری فرمانداری تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، در این نشست، رئیس کمیته توسعه و برنامه ریزی شهرستان
از توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ابلاغی سهمیه شهرستان بر اساس ضوابط و دستورالعمل های قانون بودجه ۱۴۰۱ در فصول و برنامه های مربوطه گفت و افزود: سهم شهرستان شیراز از میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان ۹۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، از محل توزیع اعتبارات ۳ درصد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی، ۴۴ میلیارد تومان و از محل توزیع اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور منطبق بر ضوابط و مقررات قانون بودجه سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۷۱ میلیارد تومان است.

فرماندار شیراز خاطرنشان کرد: در مجموع، مبلغ ۲۴۹ میلیارد تومان برای شهرستان شیراز در سال  ۱۴۰۱ منظور گردیده که بعلت حذف برخی سر فصل ها، "اعتبارات عمرانی شهرستان شیراز از ۳۴۴ میلیارد تومان در سال گذشته، به ۲۴۹ میلیارد تومان در سال جاری تقلیل پیدا کرده است."

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز اضافه کرد: در خصوص سهم اعتبارات ۳ درصد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی، براساس تصمیم شورای توسعه و برنامه ریزی استان، مقرر شده است تا ۴۰ درصد معادل ۱۷.۸ میلیارد تومان به فصول آب و فاضلاب، منابع آب، کشاورزی، منابع طبیعی، صنعت و معدن و گردشگری اختصاص یابد.

فرماندار شیراز همچنین یادآور شد: سهم مناطق محروم شامل دو‌ دهستان سیاخ و دارنگون از بخش سیاخ دارنگون و همچنین دهستان کوهمره سرخی از بخش ارژن براساس سرانه‌ جمعیت، مبلغ ۶ میلیارد و ۲۵۱ میلیون تومان است که به این سه دهستان اختصاص خواهد یافت و یک درصد آن معادل ۴۴۷ میلیون تومان، به تکمیل و تجهیز پایگاه های مقاومت بسیج اختصاص می یابد. 

فرماندار شهرستان شیراز در این جلسه از تخصیص دو سایت در شرق و غرب شیراز برای ساخت مکمل بیمارستان شهید فقیهی و نمازی خبر داد و گفت: در این خصوص متعهد شدیم تا دو سایت به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنیم و این اقدام انجام خواهد شد.
وی همچنین در خصوص واگذاری زمین برای طرح نهضت ملی مسکن، گفت: با توجه به نیاز اعلام شده، اقدامات لازم در خصوص تخصیص زمین مورد نیاز اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است. 
 
لطف اله شیبانی در پایان این نشست با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص عدم تخصیص و واگذاری زمین در شهرک صنعتی اظهار داشت: در حال حاضر در منطقه ویژه اقتصادی مشکل واگذاری زمین وجود ندارد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 90088
بازدید : ۲۹۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است