۱۴۰۱/۰۴/۲۰

وضعیت ۴۱ روستای پیرامون شهر شیراز تعیین تکلیف می شود

لطف اله شیبانی، فرماندار شهرستان شیراز تأکید کرد:
وضعیت ۴۱ روستای پیرامون شهر شیراز تعیین تکلیف می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، لطف الله شیبانی در نشستی که به منظور تعیین تکلیف الحاق یا عدم الحاق و خدمات رسانی به ۴۱ روستای پیرامون شیراز  با حضور دکتر نجابت نماینده مردم شهرستانهای شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و مدیران ارشد دستگاههای اجرایی و خدمات رسان استان و شهرستان در محل فرمانداری شیراز برگزار شد، بر ضرورت آسیب شناسی، علت یابی و ارائه راهکارهای عملیاتی در راستای تسریع در تعیین تکلیف روستاهای مذکور و نحوه ارائه خدمات به ساکنین آنها تأکید کرد.
رئیس شورای اداری شهرستان ضمن استماع و بررسی نقطه نظرات، دیدگاهها و راهکارهای پیشنهادی اعضای این کارگروه ویژه، با تأکید بر ضرورت جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیر قانونی و گسترش بی رویه خارج از محدوده طرح هادی، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن  وظیفه دارد نسبت به تهیه ارائه طرح هادی هر ۴۱ روستا به شهرداری شیراز در اسرع وقت اقدام نماید.
 فرماندار شیراز ضمن تأکید بر ضرورت پایش و پیگیری مستمر و منظم و احصاء مشکلات و موانع زیرساختی و خدماتی روستاها توسط دستگاه‌های اجرائی شهرستان، دسته بندی روستاها بر اساس شاخصه های جمعیتی، ساخت و سازها، مشکلات زیرساختی و ... را در دستور کار این کارگروه ویژه قرار داد.
لطف اله شیبانی در پایان ضمن تاکید بر لزوم انجام تعهدات و وظایف ذاتی هر کدام از دستگاهها و ادارات شهرستان در این خصوص، از شهرداری شیراز خواست در اجرای تکلیف قانونی و مسئولیت ذاتی خود با حفر کانال و اجرای خاکریز در محدوده طرح هادی تعیین شده برای روستاهای مذکور در اسرع وقت، از هر گونه پیشرفت بی رویه و ساخت و ساز خارج از ضابطه جلوگیری نماید.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 88817
بازدید : ۲۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است