۱۴۰۱/۰۳/۲۲

تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب

صیانت از حریم عفت عمومی و گسترش امنیت اخلاقی شهرستان، با تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز جعفر طاهری سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی، با بیان جایگاه رفیع عفاف و حجاب در قرآن و سنت معصومین علیه السلام، آرمانهای انقلاب اسلامی و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی فرهنگی و فرهنگ و آداب ملی، هدف از تشکیل کارگروه عفاف و حجاب را پرورش فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی در جامعه عنوان کرد.
طاهری مهمترین راهبردهای قرارگاه عفاف و حجاب را مسئولیت پذیری و پاسخگویی مسئولین دستگاههای اجرایی و نهادهای حاکمیتی در حوزه عفاف و حجاب و به فعلیت رساندن ظرفیت های مغفول علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حقوقی در راستای ارتقای وضعیت عفاف و حجاب برشمرد.
 سرپرست معاونت فرهنگی سیاسی و اجتماعی صیانت از حریم عمومی و گسترش امنیت اخلاقی و مقابله با تهدید ها و جنگ نرم دشمن از طریق فضای مجازی در حوزه عفاف و حجاب را در شرایط کنونی یک اولویت برشمرد و با اشاره به دستورالعمل برنامه های دهگانه درون سازمانی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور، خواهان نظارت مستمر مدیران بر رعایت عفاف و حجاب و ارزشها و شئونات قانونی در حوزه عملکردی، اصلاح آیین نامه ها، شیوه نامه ها و دستورالعمل های جاری دستگاهها با هدف تحکیم فرهنگ عفاف و حجاب و پیشگیری از بروز بدحجابی شد.
 معاون سرپرست معاونت برنامه سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز با بیان اینکه برنامه های چهارشنبه های طلایی با مسیولیت مستقیم حوزه اجتماعی سپاه فجر استان و با همکاری دفتر امور بانوان فرمانداری شیراز به زودی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد، رمز موفقیت این طرح را اجرای فراگیر، مستمر و عادلانه آن عنوان کرد.

 طاهری با بیان اینکه قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان، تصمیم گیری و اقدام برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب در سطح نهادها و ادارات دولتی و غیردولتی، اماکن عمومی نظیر اماکن گردشگری، مراکز خرید، درمانگاه‌ها، بوستان ها، باشگاه های ورزشی و معابر و خیابانها را در دستور کار خود دارد، از پایش مستمر عملکرد دستگاه‌ها و ارزیابی مدیران، در دبیرخانه این قرارگاه مستقر در فرمانداری شیراز خبر داد.
.
جعفر طاهری آگاهی بخشی به کارکنان در خصوص مزایا و پیامدهای فردی و اجتماعی عفاف و حجاب و مناسب سازی محیط کار بانوان برای تامین امنیت اخلاقی و آسایش آنان را مهمترین وظیفه دستگاه های اجرایی شهرستان برشمرد. 
وی همچنین آگاهی بخشی همگانی و فرهنگ سازی عمومی را یکی از مهمترین عوامل موفقیت این طرح برشمرد و از اختصاص ۱۰ درصد از تابلوهای تبلیغاتی شهرداری ها و دهیاری ها به موضوع سبک زندگی با تاکید بر موضوع عفاف و حجاب خبر داد.
 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ایجاد و بازنگری شاخص‌های پوشش و حجاب اسلامی کارکنان در محیط های اداری را در دستور کار اعضای شورای اداری شهرستان قرارداد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 87774
بازدید : ۳۶۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است