۱۴۰۱/۰۳/۲۲

نشست ساماندهی ضایعات فروشی ها و بازیافت شهرستان شیراز

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز: 
آسیب های اجتماعی، محصول عدم ساماندهی ضایعات فروشی هاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، جعفر طاهری در نشست ساماندهی ضایعات فروشی ها و بازیافت شهرستان، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مبتلا به جامعه شهری از قبیل حاشیه نشینی، سرقت‌های خرد و متوسط، خرید و فروش مواد مخدر، کودکان کار و اتباع بیگانه و ‌‌‌... را در عدم ساماندهی و تعیین تکلیف صنف ضایعات فروشان و بازیافت مواد عنوان کرد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز ضمن تاکید بر ضرورت اقدامی جهادی و انقلابی از سوی شهرداری شیراز و اتحادیه صنف خرید و فروش ضایعات، افزود: مهمترین راهکار برون رفت از وضعیت موجود و حرکت در مسیر اصلاح و ساماندهی آسیب های اجتماعی، انتقال کارگاه ها و مراکز خرید و فروش ضایعات به خارج از محدوده شهری و نظارت بر فعالیت این صنف است.
طاهری بر تداوم روند تذکر به واحدهای مجوز دار و پلمپ واحدهای غیر مجاز خرید و فروش ضایعات سطح شهر توسط شهرداری و نیروی انتظامی تاکید و خاطرنشان کرد: از شهرداری شیراز انتظار می رود با مشارکت اتاق اصناف استان، ظرف مدت چهار ماه آینده، فرآیند آماده سازی زمین ۲۸هکتاری تخصیص یافته به مرکز ساماندهی و انتقال کارگاه ها و مراکز خرید و فروش ضایعات را دنبال کرده و روند پیشرفت پروژه را به فرمانداری شهرستان شیراز اعلام کند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 87766
بازدید : ۱۶۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است