۱۴۰۱/۰۳/۱۱

تشدید نظارت بر روند اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها

عبدالرسول حقیقی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز:
تشدید نظارت بر روند اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها و اصلاح قیمت کالاهای اساسی با قوت ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی در جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار که به صورت ویژه در روزهای زوج هرهفته با هدف رصد و پایش بازار و تشدید نظارت ها در محل فرمانداری شیراز برگزار می شود، اظهار داشت: سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی، حمایت از دهک‌های پایین جامعه، مبارزه با فساد و رانت و اصلاح ساختار اقتصادی است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شیراز ضمن تأکید بر لزوم ایجاد هماهنگی، انسجام‌بخشی و نظارت دقیق و ساماندهی اقلام موردنیاز مردم خاطرنشان کرد: اجرای بهتر طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه ها نیازمند همدلی، همراهی، پیگیری، جدیت و تلاش مضاعف همه مدیران دستگاه های اجرایی است و انتظار می رود تا با بکارگیری تمامی ظرفیت های خود، در جهت کمک و هم افزایی در حوزه بازرسی از بازار تلاش کنند.
نماینده فرماندار در کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار شهرستان شیراز از حضور مستمر و موثر تیم های نظارتی در بازار، نظارت بر مراکز تولید و توزیع عمده و فروشگاه های زنجیره ای در قالب طرح تشدید نظارت بر کالاهای اساسی خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر در تامین هیچ یک از کالا‌ها کمبودی نداریم و علاوه ‌بر نظارت بر قیمت‌ها، شبکه توزیع کالا‌های اساسی همچون شکر، روغن، مرغ، تخم‌مرغ، نان و دیگر اقلام و رصد انبارها با هدف پیشگیری از احتکار احتمالی نیز زیر ذره بین تیم های گشت مشترک نظارت بر تنظیم بازار شهرستان قرار دارد.
حقیقی همچنین اقناع سازی افکار عمومی و اتحادیه ها را برای اجرای بهتر این طرح مورد تاکید قرار داد و از مردم خواست تا در مواجه با کمبود مواد غذایی، عدم رعایت قیمت های مصوب و گران فروشی با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، درگشت ویژه  بازرسی اصناف به منظور کنترل و نظارت بر قیمت در هفته اول خردادماه ۱۴۰۱ جمعا ۱۲۵۲۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و توزیعی، فروشگاههای بزرگ زنجیره ای، نانوائی ها و ... انجام شد که در این میان به  ۳۱۸ واحد متخلف اخطار کتبی داده شد، ۷۹۹ واحد متخلف شناسایی و برای صدور رای به مراجع قضائی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی و ۵ واحد صنفی متخلف نیز پلمپ شد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 87502
بازدید : ۲۰۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است