۱۴۰۱/۰۲/۲۱

قرارگاه محرومیت زدایی شیراز آغاز به کار کرد

قرارگاه محرومیت زدایی شهرستان شیراز به فرماندهی لطف اله شیبانی آغاز به کار کرد. 
لطف اله شیبانی فرماندار و فرمانده قرارگاه محرومیت زدائی شهرستان شیراز در اولین نشست این قرارگاه، بر ضرورت مشخص کردن محدوده روستاها و پایش مستمر این محدوده ها توسط بخشداریها و دهیاریها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، قرارگاه محرومیت زدائی و صیانت از سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در شهرستان شیراز در راستای دستور موکد ریاست جمهور و تاکیدات استاندار فارس و با هدف گره گشائی از مشکلات مردم کم برخوردار و محرومیت زدائی از سیمای شهرستان، امروز سه شنبه 20 اردیبهشت ماه 1401 به فرماندهی لطف اله شیبانی، فرماندار و دبیری سرهنگ پاسدار هاشم جمالی، جانشین فرمانده قرارگاه احمدبن موسی (ع) و با حضور مدیران دستگاههای اجرائی و خدمات رسان شهرستان، اولین نشست خود را برگزار کرد. 
لطف اله شیبانی در این نشست، با اشاره به اهتمام و تاکید دولت سیزدهم بر توجه به مناطق کم برخوردار اظهار داشت: به منظور تحقق شعار دولت انقلابی، قرارگاه محرومیت زدایی شهرستان شیراز از امروز فعال می شود. وی از مدیران دستگاههای اجرائی و خدمات رسان عضو قرارگاه محرومیت زدایی خواست با انگیزه و کار جهادی، ضمن احصاء نواقص و مشکلات موجود و ارائه در جلسه بعدی قرارگاه، بر اساس یک سند و تعریف واحد از محرومیت، بیشترین تلاش و اهتمام خود را برای رهایی نقاط محروم و کم برخوردار شهرستان از این وضعیت به کار گیرند.
فرماندار شیراز با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و کار جهادی در سیستم اداری و با بیان این مطلب که تنها راه محرومیت‌زدایی در استان به ویژه شهرستان شیراز، ترویج این فرهنگ میان مدیران دستگاههای اجرائی است، افزود: دبیرخانه قرارگاه محرومیت زدائی در فرمانداری شیرازآماده دریافت گزارشات احصاء شده تمامی دستگاههای عضو است تا در جلسات منظم و با اولویت بندی محرومیت های شناسائی شده، با هم افزائی، خرد جمعی و تعامل همه جانبه دستگاههای عضو، با حرکتی جهادی شاهد اقدامی جدی و عملیاتی در زمینه کاهش محرومیت از سیمای سومین حرم اهل بیت علیهم السلام باشیم.
فرمانده قرارگاه محرومیت زدائی شهرستان شیراز با بیان این موضوع که در حال حاضر هیچ گونه تصمیمی برای الحاق روستاهای واقع در حریم شهر شیراز اتخاذ نشده است، خاطرنشان کرد: موضوع الحاق و یا عدم الحاق روستاهای حریم به شیراز، صرفا پس از تعیین تکلیف در کارگروه ویژه این موضوع در فرمانداری و در اولویت های بعدی شهرستان قرار دارد.
شیبانی با ابراز نگرانی از آسیب مهاجرت معکوس و گسترش نامتوازن و روزافزون حرایم شهر شیراز، تاکید کرد: فارغ از بحث الحاق یا عدم الحاق روستاها به شهر، محدود کردن روستاها و پایش مستمر آن در شرایط کنونی، یک اولویت غیر قابل انکار است که شهرداری و راه و شهرسازی وظیفه دارند تعیین تکلیف حرائم شهری را در اولویت دستور کار خود قرار دهند.
فرماندار شیراز در پایان ضمن اشاره به سرریز جمعیت استان به شهرستان شیراز و رشد روزافزون آمار جمعیتی، بر ضرورت بازنگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در شیوه تخصیص اعتبارات ملی و استانی به شهرستان شیراز با توجه به جمعیت و سایر موارد موثر شهرستان و کلانشهر شیراز، تاکید کرد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 86693
بازدید : ۵۶۱
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است