۱۴۰۱/۰۲/۱۱

کارگروه اشتغال تشکیل جلسه داد

حقیقی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز:
رفع مشکل اشتغال شهرستان، نیازمند هم افزایی و تعامل تمامی دستگاههاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی، معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز، امروز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال ۱۴۰۱ بنیاد برکت با تأکید بر ضرورت هم‌افزایی و عدم موازی کاری سازمان‌ها اظهار کرد: کارگروه اشتغال با محوریت بنیاد برکت تشکیل شده است و این ظرفیت را دارد که به ایجاد هم افزایی در تمام حوزه‌ها کمک کند تا بتوانیم با پرهیز از پراکندگی و موازی کاری سازمان‌ها و مجموعه‌هایی که در حوزه اشتغال مشغول به فعالیت هستند، از اتلاف وقت و هزینه‌ جلوگیری کنیم.

معاون فرماندار شیراز با اعتقاد به اینکه ریشه بسیاری از مشکلات جامعه در اشتغال است، گفت: متأسفانه در این حوزه کم کاری شده و نیاز است تا موانع را برطرف کنیم و دستگاه های متولی و اجرایی که در این حوزه فعالیت دارند نسبت به رفع موانع همراهی و هم افزایی بیشتری داشته باشند.

حقیقی اضافه کرد: جلسات کارگروه اشتغال باید به صورت ماهیانه برگزار شود تا دستگاه های اجرایی ظرفیت های خود را مشخص کنند و از ظرفیت مجموعه ای همچون بنیاد برکت و سایر دستگاه هایی که در موضوع اشتغال فعالیت می کنند، استفاده شود. 

حقیقی بر ضرورت راه‌اندازی بازارچه تأکید و یادآور شد: استفاده از ظرفیت های شهرداری شیراز به منظور استفاده از ماده ۱۶ بهبود محیط های کسب و کار به عنوان یک تکلیف قانونی مطرح است و راه و شهرسازی نیز باید برای تأمین  زمین پای کار بیاید.

معاون فرماندار شیراز با اعتقاد به اینکه استان فارس و شهر شیراز  از ظرفیت بسیار بزرگی در حوزه صنایع دستی برخوردار است، گفت: این قابلیت باید به صورت ویژه مورد توجه و حمایت دستگاه های اجرایی و متولی قرار گیرد. 

خدایاری، مسئول اجرایی بنیاد برکت در فارس نیز در این نشست گفت: فعالیت‌های اجرایی بنیاد برکت در شیراز از سال ۹۸ شروع شد و تاکنون در ۲۳ روستای این شهرستان قریب به ۵۰۵ طرح اشتغالزایی اجتماع محور اجرا شده است که طرح محله محور شهرک سعدی با ۱۲ بازارچه از جمله این اقدامات است.

مسئول بنیاد برکت فارس در ادمه همچنین از ایجاد فریلنسینگ در کارخانه نوآوری شیراز برای اولین بار در سطح کشور خبر داد و افزود: در تلاشیم تا در شهر شیراز کارخانه نوآوری را به عنوان هاب بزرگ فریلنسینگ با ۵۰۰ نفر ظرفیت ایجاد و معرفی کنیم،  چرا که هم اکنون شهر شیراز در سطح کشور در حوزه این رسته شغلی پیشتاز می باشد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 86428
بازدید : ۴۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است