۱۴۰۱/۰۲/۰۸

کمیته سه نفره جهش مسکن شهرستان شیراز تشکیل شد

به دستور لطف اله شیبانی، کمیته سه نفره جهش مسکن شهرستان شیراز تشکیل شد
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، لطف اله شیبانی در نشست قرارگاه جهادی مسکن که هر دو هفته یکبار با حضور روسای ادارات، نهادها و دستگاههای عضو برگزار می شود، از تشکیل کمیته جهش مسکن شهرستان خبر داد.
 
شیبانی با ابراز نگرانی از فاصله معنادار و عدم تناسب عرضه مسکن در بازار با نیاز مردم تأکید  کرد: کمیته سه نفره جهش مسکن شهرستان، مرجع تشخیص و تعیین تکلیف شناسایی اراضی جهت اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن در شهرستان شیراز خواهد بود.
 
فرماندار شیراز اولویت اصلی این کمیته که اعضای آن را نمایندگان تام الاختیار فرمانداری، راه و شهرسازی و قرارگاه جهادی مسکن تشکیل می دهند را تعیین تکلیف اراضی شناسایی شده توسط فرمانداری برشمرد و شاخص های اصلی شناسایی و قطعیت اراضی را، انتخاب اراضی واقع در محدوده قانونی شهرها و بافت فرسوده، بهره گیری از اراضی مرغوب و دارای زیرساختهای لازم، به کارگیری اراضی ملی و نیز املاک رها شده دولتی و عمومی فاقد مشکلات فنی و حقوقی عنوان کرد.
شیبانی در ادامه ضمن تاکید بر پیش بینی و اجرای فضاهای مذهبی، خدماتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی مناسب در طراحی پروژه های نهضت ملی مسکن، شناسایی و معرفی محلی مناسب در مجاورت شهرک صنعتی شیراز و منطقه ویژه اقتصادی جهت تأمین مسکن کارکنان واجد شرایط را در دستور کار این کمیته قرار داد.
🔻 تعیین تکلیف تفاهم‌نامه فرماندهی ارشد آجا در استان در خصوص قطعه زمین ۷۰۰ هکتاری کمیل آباد 
🔻تهیه بانک اطلاعاتی اراضی دولتی، عمومی، ملی و تعاونی شهرهای شیراز، صدرا، داریان و خانه زنیان 
🔻 تهیه لیست اراضی سامانه‌ "ساد" اداره‌ دارایی و امور اقتصادی و سامانه "حدنگار" ادارات ثبت اسناد و املاک شیراز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان 
🔻 ارائه لیست اراضی موجود در بافت فرسوده شیراز توسط شهرداری شیراز 
🔻تعیین تکلیف قطعه زمین ۵۰۰ هکتاری غرب صدرا توسط شرکت عمران صدرا 
و
🔻تعیین تکلیف تفاهم نامه سه جانبه احداث ۳۰۰۰ واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)
از دیگر مصوبات مورد تاکید فرماندار شیراز در این نشست بود.
 
لطف الله شیبانی در پایان ضمن تاکید بر حضور صدا و سیما در جلسات قرارگاه جهادی مسکن شهرستان، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به شهروندان در زمینه روند پیشرفت اجرای طرح جهش مسکن را یک ضرورت برشمرد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 86285
بازدید : ۱۱۱۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است