۱۴۰۱/۰۱/۲۵

فرماندار همچون ناخدایی است که هدایت یک کشتی را برعهده دارد

علیرضا پاک‌فطرت نماینده مردم شهرستانهای شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شیراز اظهارداشت: فرماندار همچون ناخدایی است که هدایت یک کشتی را برعهده دارد و مدیران سایر دستگاهها نیز باید بدانند که فرماندار مدیر ارشد اجرایی هر شهرستان است.

پاک فطرت با بیان اینکه زمان مدیریت کوتاه و زودگذر است، گفت: طی سه سال گذشته انصافا شاهد تلاش‌های خوب فرماندار سابق شیراز بودیم و امید است مدیریت ارشد استان بتواند در دیگر مسئولیت‌ها از ایشان استفاده کند، چرا که مدیران خوب را نباید از دست بدهیم.

وی با اشاره به شعار سال ده سال اخیر در مباحث اقتصادی، خاطر نشان کرد: فرماندار شهرستان شیراز باید فردی شجاع و اقتصادی باشد که جرأت بکند به سرمایه‌گذار اهمیت بدهد و با عقد قرارداد با سرمایه گذار، اشتغال ایجاد کند که با توجه به مسئولیت‌های قبلی که فرماندار جدید داشته است، این شهامت را خواهد داشت.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با تاکید بر مباحث حوزه اشتغال، بزرگترین کار امنیتی جامعه را حل مشکل اقتصادی و معیشت مردم برشمرد و خاطر نشان کرد: بزرگترین کار فرهنگی، ایجاد فرهنگ کار و تلاش در میان جوانان است که فرماندار در رأس آن قرار دارد.
پاک فطرت همچنین بر کنترل بازار و فعال کردن اداره تعزیرات حکومتی و رصد نرخ اقلام خوراکی و توجه به بهداشت و درمان به ویژه درحوزه تولید مواد غذایی توسط فرماندار تاکید کرد. 
ساماندهی بیش از ۲۰۰ هزار اتباع خارجی در شهر شیراز، توجه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه بویژه زنان بد سر پرست، بی‌سرپرست و کودکان و برگزاری جلسات با سازمان‌های مردم نهاد، کمیته امداد و بهزیستی و توجه به گردشگری و میراث فرهنگی که می‌توان با این حوزه اشتغال استان را حل کرد و پیگیری مسائل آب شرب و کشاورزی و حفاظت از سفره‌های آب زیرزمینی، توجه به مسائل سرمایه‌گذاری و استفاده از سرمایه‌های مردمی در ایجاد اشتغال، استفاده و‌ توجه به شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری از دیگر موضوعاتی بود که رئیس مجمع نمایندگان فارس در خطاب به فرماندار جدید خواستار توجه به آنها شد.
پاک فطرت در پایان با بیان اینکه برگزاری انتخابات تنها وظیفه فرمانداری ها نیست، عنوان کرد: فرماندار باید بر عملکرد شورا و شهرداری و مصوبات نظارت و دقت داشته باشد چرا که معتقدم ریال به ریال پولی که شهرداری از مردم دریافت می‌کند بایستی طبق قانون در جای خود و به صورت پایدار هزینه شود.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 85846
بازدید : ۲۰۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است