۱۴۰۱/۰۱/۲۵

آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان شیراز

آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان شیراز امروز پنجشنبه ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر ایمانیه استاندار فارس، نمایندگان مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شیراز و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرستان برگزار شد.

در این مراسم از خدمات ارزشمند محمدرضا امیری فرماندار سابق شیراز قدردانی و لطف الله شیبانی به عنوان فرماندار جدید شهرستان شیراز منصوب شد.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در آیین تکریم و معارفه فرماندار شیراز با بیان اینکه همواره فعالیت فرمانداری شیراز تحت تاثیر استانداری و استقرار سایر ادارات کل قرار داشته است، گفت: تا پایان مردادماه امسال باید نمایندگی اداره شیراز از سوی تمامی ادارات کل استان تعیین شود تا زین پس امورات مربوط به شیراز نه در ادارات کل بلکه در اداره شهرستان پیگیری شود.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه امورات مربوط به شیراز باید از استان جدا شود، افزود: البته این مشکل در تمام کشور وجود دارد که فعالیت فرمانداری های مراکز استان ها در سایه فعالیت ادارات کل که در مرکز استان مستقر است قرار گرفته است.

ایمانیه کار اصلی فرمانداران را نظارت بر عملکرد و فعالیت سازمان ها ،ادارات و ارگانها و ایجاد هماهنگی بین دستگاهی دانست و گفت: عدم هماهنگی ،پراکنده کاری ،فراموشی امور ازجمله اصلی ترین مشکلات کشور و استان است که ایجاد هماهنگی ها در شهرستان‌ها باید توسط فرمانداران انجام شود.

ایمانیه ضمن تقدیر از فعالیت فرماندار سابق شهرستان شیراز خاطرنشان کرد: محمدرضا امیری یکی از پرتعامل‌ترین فرمانداران استان بود که همواره در مسیر سلامت و خدمت به جامعه همکاری خوبی داشت.

استاندار فارس گفت: شهرستان شیراز شامل سه بخش ۱۲ دهستان و ۱۳۰ روستا است که باید به همه این مناطق توجه و از تمرکز بر شهر شیراز پرهیز شود.

وی ادامه داد: درصد بالایی از جمعیت استان در شیراز ساکن است اما نباید صرفا همه توجه به شیراز باشد و لازم است که به روستاها و مناطق حاشیه ای این شهرستان نیز توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه همه موظف اند در راستای وظایف اداری در دولت کار و کرامت تلاش کنند،اظهار داشت: فرمانداران باید به شدت مراقبت کنند که کار مردم در ادارات انجام شود.
.
استاندار فارس بر پیگیری موضوعات مرتبط با اتباع غیرایرانی در شیراز و تشکیل قرارگاهی به همین منظور در سطح استان فارس تاکید و مبارزه با مواد مخدر و جمع آوری معتادین متجاهر را از دیگر موارد قابل پیگیری در سطح شهرستان شیراز دانست و خطاب به فرماندار جدید شیراز گفت: با بهره گیری از تجربیات موفق کلانشهرها، شیراز بدون متکدی تا ۴ ماه آینده بایستی محقق شود.

استاندار فارس خواستار کاهش آمار طلاق و افزایش ازدواج از فرماندار جدید شیراز شد و ادامه داد: خیریه ها و هیات های مذهبی و تشکل های مردم نهاد شیراز در همه حوزه ها سرمایه بی بدیلی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.
ایمانیه توجه ویژه به حرمین مطهر امامزادگان و ساماندهی بافت اطراف حرم و در نهایت تبدیل حرم‌ها به قطب فعالیت‌های استان را از اولویت های استان برشمرد.
استاندار فارس همچنین بر ایجاد پنجره واحد تولید و سرمایه گذاری در شیراز تا رفع موانع تولید و جذب سرمایه گذار جدید از این طریق، تعیین تکلیف پروژه نیمه تمام سد تنگ سرخ و انتقال کارخانه سیمان شیراز تاکید کرد.
ایمانیه بر توسعه صنعت گردشگری با تدبیر و رعایت خطوط قرمز، پیش بینی راه های دستری به آزادراه شیراز-اصفهان و همچنین وضعیت تکمیل تالار بزرگ شیراز تاکید کرد و افزود: موضوع فضای سبز و باغات شیراز نیز باید به شکل جدی پیگیری شود تا دیگر شاهد قطع درخت نباشیم و روز به روز بر فضای سبز شیراز افزوده شود.
توجه فرمانداران به رسانه ها و جایگاه بانوان  نیز از موضوعات مورد تاکید استاندار فارس در این نشست بود.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 85845
بازدید : ۴۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است