۱۴۰۱/۰۱/۱۶

هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصتی برای تبیین شخصیت و دیدگاه هنرشناختی شهید آوینی است

طاهری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز:
هفته هنر انقلاب اسلامی، فرصتی برای تبیین شخصیت و دیدگاه هنرشناختی شهید آوینی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، جعفر طاهری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در نشست بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی که با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی برگزار شد، بر ضرورت هم‌افزایی و تعامل فرهنگی و اجرایی تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها در راستای گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی تاکید کرد.
طاهری با بیان اینکه بایستی تمام برنامه های هنری را با نگاه تحولی دنبال کنیم، افزود: ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در تمامی شهرستان‌ها به دبیری فرمانداران تشکیل شده و انتظار می رود اقدامات خوبی در سال پیش رو رقم بخورد. وی از ارزیابی اقدامات و فعالیت‌های دستگاهها در این خصوص و تقدیر از برترین ها از سوی مجموعه فرمانداری و استانداری فارس خبر داد.
طاهری خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هنرمندان متخصص و متعهدی همچون شهید آوینی پا به عرصه هنر و ادبیات کشور گذاشته و آثار بدیع و خلاقانه‌ای را در حوزه هنر خلق کرده و سبک جدیدی از هنر را ارائه کردند که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شدند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با بیان اینکه هنر انقلاب برگرفته از اندیشه‌های حضرت امام (ره) و با تکیه بر آموزه‌های دینی، توانسته است مردم آزادیخواه دنیا را تحت تاثیر خود قرار دهد، اظهار کرد: آنچه که هنر را متعهد می‌سازد، کارکرد‌های اجتماعی و سیاسی آنست که هنرمند را ملزم می‌کند با دقت مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه خود را مورد بررسی قرار دهد. 
طاهری با تاکید بر ضرورت تبیین شخصیتی و دیدگاهی هنرشناختی شهید آوینی در این ایام و زمینه سازی حضور هوشمندانه تمامی هنرمندان متعهد و انقلابی در تمامی عرصه‌ها، افزود: نگاه ما نباید مناسبتی باشد و در کل ایام سال باید دغدغه هنر انقلاب اسلامی را داشته باشیم چرا که همه نسبت به انقلاب اسلامی و شهدا باید ادای دین کنیم.
طاهری با تاکید بر اینکه اگر ما نتوانیم در این زمینه، کاری کنیم ضعف در عمل داریم، عنوان کرد: اگر هنر بتواند درخشان شود جامعه درخشان می‌شود.
این مقام مسئول در فرمانداری شیراز با اشاره به اقدامات مطلوب و آثار فاخر برخی دستگاهها، بر لزوم تقویت آن‌ها تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد شهرداری های شیراز و صدرا و سایر دستگاههای ذیربط نسبت به برگزاری ویژه برنامه های این هفته اهتمام ویژه‌ای داشته و رنگ و بوی شهر را متناسب با هفته هنر انقلاب اسلامی زینت داده و شهدای هنرمند با نصب پلاکارد معرفی شوند.
طاهری همچنین از استمرار برپایی جلسات در خصوص هنر انقلاب و آسیب شناسی از سوی دستگاههای متولی سخن گفت و افزود: امروز آسیب شناسی رویدادهای فرهنگی و هنری در راستای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف یک اولویت به شمار می رود.

وی تصریح کرد: جبهه انقلاب نسبت به هنر در بعد کلان چندان توجه نداشته است و در این زمینه جای کار وجود دارد و بایستی سرعت فعالیت‌های خود را افزایش دهیم.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز با تاکید بر انعکاس فعالیت‌ها در این حوزه و توجه عموم جامعه، بیان کرد: برای شناساندن هنر انقلاب اسلامی و حقایق انقلاب اسلامی بایستی از ظرفیت رسانه‌های برخط و تصویری بهره‌مند شویم.
 
میکائیلی رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از برنامه‌های هر ساله بسیج هنرمندان در هفته هنر انقلاب اسلامی، معرفی شهید شاخص هنرمند سال است، گفت: هر ساله یک شهید هنرمند به عنوان شهید شاخص هنرمندان استان فارس معرفی می‌شود که امسال شهید مهدی اثنی‌عشری که شاعر، نویسنده و نمایشنامه‌نویس بود به عنوان شهید شاخص هنرمند استان انتخاب شده است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس در ادامه به تشریح برنامه‌های این سازمان در هفته هنر انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: بدین مناسبت بیش از ۵۰۰ برنامه عمومی توسط این سازمان در سطح استان فارس اجرا خواهد شد که از این تعداد ۴۰ برنامه شاخص خواهد بود.

میکائیلی اجرای طرح «هر مسجد یک هنرمند» در سراسر استان، عطرافشانی قبور شهدای گمنام، گلباران آرامگاه حافظ و عطرافشانی قبور مشاهیر هنرمند در آرامگاه حافظیه شیراز، تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و آزادگان هنرمند، تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر فارس در چهار دهه اخیر در رسته‌های هنر‌های آیینی، خوشنویسی، تجسمی، شعر و...، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «گلبانگ هنر»، اجرای برنامه «دیوارنگاره هنر انقلاب» در شهرهای شیراز و صدرا، اکران فیلم‌ها و مستند‌های شهید آوینی در سینما‌های شیراز و رونمایی از آلبوم و کتاب ۱۲۰ شهید هنرمند فارس را از جمله برنامه‌های این سازمان در هفته هنر انقلاب اسلامی برشمرد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 85517
بازدید : ۱۳۲۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است