۱۴۰۰/۰۶/۲۴

فرماندار شهرستان شیراز در جمع اصحاب رسانه از آخرین اقدامات صورت گرفته در روستای گردخون بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، محمدرضا امیری در این بازدید، از بازنگری طرح هادی ۳۹ روستای شهرستان شیراز خبر داد و افزود: باحمایت مسئولین استان و بویژه استاندار محترم اقدامات ارزشمندی در حوزه زیرساختی و کالبدی روستاهای شیراز صورت گرفته که مهمترین آن، تامین اعتبار زیر سازی و آسفالت ۳۸ هزار متر مربع از معابر روستای گردخون بود که به همت بنیاد مسکن و بسیج سپاه پاسداران و با مشارکت دهیاری روستا انجام گرفت. 
فرماندار شیراز از احداث جداول و کانیوا بمنظور جمع آوری آبهای سطحی و زیر سازی و آسفالت ۱۵ هزار متر مربع در روستای گردخون خبر داد و ابراز امیدواری کرد با آسفالت ۲۰ هزار مترمربع معابر زیر سازی شده و ساماندهی ۳ هزار متر مربع باقی مانده که در دستور کار قرار دارد، ضلع جنوبی بلوار اصلی گردخون به صورت کامل آسفالت شده و هیچ کوچه خاکی تا پایان سال جاری در این منطقه باقی نماند.
محمدرضا امیری به زیرسازی و آسفالت ۶۰۰۰ مترمربع از کوچه های نسیم ۱ تا ۷ قسمت شمالی روستای گردخون با اعتبار تقریبی ۱ میلیارد تومان توسط بنیاد مسکن و بهسازی و تعویض ۲/۵ کیلومتر شبکه آب شهری گردخون با اعتبار تقریبی ۲/۵ میلیارد تومان توسط شرکت آب و فاضلاب در سال ۹۹ اشاره و افزود: تکمیل عملیات اجرایی خانه بهداشت خیرساز روستا با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد نیز در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفته است. وی همچنین به بهسازی و روکش آسفالت، خط کشی و نصب علائم ۱/۵ کیلومتر جاده گردخون از قلعه نو تا این روستا اشاره نمود.
امیری افزود: قطعه زمینی به منظور احداث سالن و زمین ورزشی تسطیح شده و اعتبار آن در اختیار بسیج سپاه و ورزش جوانان قرار خواهد گرفت تا نسبت به احداث سالن و زمین ورزشی اقدام شود. وی ابراز امیدواری کرد، با مجموعه این اقدامات زیرساختی و فراهم نمودن امکانات رفاهی و خدماتی، شاهد چهره متفاوتی از روستای گردخون تا پایان سال جاری باشیم. 
رئیس شورای تامین شهرستان شیراز همچنین توجه به حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی با تعامل دستگاه‌های دولتی، انتظامی و امنیتی و مشارکت شورا، دهیاری و اهالی روستا را لازمه ارتقاء و بهبود سطح کیفی زندگی در روستا برشمرد.
فرماندار شیراز در پایان با اشاره به عدم الحاق روستای گردخون به شهر و عدم تعهد شهرداری نسبت به ارائه خدمات در منطقه، از انتخاب دهیار جدید و برنامه ریزی انجام شده در جهت جمع آوری و ساماندهی زباله های روستا خبر داد و ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی و مشارکت اهالی روستا در خصوص عدم رهاسازی زباله های خانگی در معابر روستا و محیط های عمومی، ساکنین روستای گردخون، زندگی در محیط سالم و ایمن تری را تجربه کنند‌.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 82603
بازدید : ۱۷۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است