۱۴۰۰/۰۵/۲۴

محدودیت های کرونایی

به دنبال شدت گرفتن بیماری کرونا در پیک پنجم و پیرو دستورالعمل‌های سختگیرانه ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، ستاد کرونای شهرستان شیراز به ریاست حقیقی، معاون فرماندار و جانشین رئیس این ستاد تشکیل جلسه فوق‌العاده داد.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، در این نشست که با حضور کلیه اعضاء و دستگاه‌های نظارتی صبح امروز تشکیل شد، حقیقی ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، بر تشدید نظارت‌ها و اعمال محدودیت های اعلام شده و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ویژه مراسم مذهبی محرم در شهرستان شیراز تاکید کرد.
اهم مصوبات این نشست به شرح زیر می باشد:

⭕ ممنوعیت تردد به و از شهرستان شیراز، از ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۴ مردادماه اعمال شده و کلیه مجوزهای تردد پیشین باطل تلقی می گردد‌؛
تردد پلاک های غیر بومی مشمول جریمه یک میلیون تومانی شده که در صورت عدم پرداخت ظرف مدت یک ماه، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد.
⭕ دستگاه‌های خدمات رسان، هلال احمر و مجموعه های سپاه و بسیج در راستای اجرای دقیق محدودیت ها همکاری خواهند داشت.
⭕ ترددهای غیرضرور درون شهری نیز همچنان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد تداوم داشته و جریمه منع تردد اعمال خواهد شد.

⭕ کلیه ادارات، بانک ها و مشاغل غیر ضرور از فردا دوشنبه ۲۵ مرداد تا پایان روز شنبه ۳۰ مرداد تعطیل می باشند‌. فعالیت ادارات و دستگاههای خدمات‌رسان مانند درمانگاهها، آتش‌نشانی، آب، برق و مخابرات کماکان ادامه خواهد داشت.

⭕ به استثنای مشاغل ضروری گروه ۱ اعلام شده توسط اتاق اصناف، سایر مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ تا پایان زمان محدودیت به صورت مطلق تعطیل بوده و با هرگونه تخلف به طور قاطع برخورد خواهد شد؛ مسئولیت اطلاع رسانی دقیق و به هنگام و نظارت بر حسن اجرای تعطیلی مشاغل ذکر شده، بر عهده اتاق اصناف بوده و فعالیت تیم‌های گشت مشترک ستاد کرونا در این ایام با شدت و جدیت بیشتر ادامه خواهد داشت.
⭕ کلیه تفرجگاهها، بوستان‌ها، پارک ها، موزه ها و کتابخانه ها تعطیل خواهند بود.
⭕ عزاداران حسینی تنها با رعایت کامل و دقیق پروتکل های بهداشتی، اعم از رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، اجرای مراسم در فضای باز با یک سوم ظرفیت، مجاز به برگزاری مراسم بوده و حرکت هیآت مذهبی و دسته های عزاداری در سطح شهر ممنوع میباشد.

⭕ حمل و نقل عمومی( هوایی، زمینی و ریلی ) کماکان با یک سوم ظرفیت به مردم شریف شهرستان شیراز خدمات ارائه خواهند داد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 82354
بازدید : ۱۹۹۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظرات
مسعود: درود بر شرفتون. این تعطیلی اعلام شده عالی و به موقع بود. واقعا خسته نباشید. تعطیلی این دفعه مثل بقیه دفعات نبود که همه مشاغل باز بودن و همه هم میگفتن گروه یک هستیم. لطفا همیشه همینطور برخورد کنید تا این بیماری تمام بشه.

  
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است