۱۴۰۰/۰۵/۰۶

فرماندار شیراز: راه اندازی مراکز آموزشی جوار صنعت پشتیبانی از تولید و در جهت تحقق شعار سال است

همزمان با هفته ملی مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای جوار کارگاهی شرکتهای قصر بازی پارسیان، نوین افزا و فاتح صنعت کیمیا با حضور محمدرضا امیری، فرماندار شهرستان شیراز، کوشکی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و طیبی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با رعایت موازین بهداشتی افتتاح و به بهره برداری رسید. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، محمدرضا امیری در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شده بود ضمن تبریک و گرامیداشت هفته ملی مهارت، از نیروهای فعال متخصص، جوان و بانشاطی که در این شرایط سخت اقدام به تولید می‌کنند و نقش موثری در رونق اقتصادی کشور دارند قدردانی کرد. 
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز در سخنان خود تولید در این شرایط را نشاط آور و امید آفرین دانست و افزود: کشور نیازمند نیروی انسانی متخصص و باکیفیت و ماهر است و دولت در قالب وزارت کار و سازمانهای آموزش فنی و حرفه ای اقدام به پرورش نیروی ماهر مورد نیاز صنایع کرده است.
امیری بازنگری در روشهای آموزشی و تغییر جهت از آموزش های نظری صرف و گرایش به مهارت آموزی و تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای را یک ضرورت برشمرد که خوشبختانه از سوی دولت و توسط سازمان های فنی و حرفه ای پیگیری می شود که البته نیاز به توسعه آن و حضور دانشگاه ها در صنعت وجود دارد.
فرماندار شیراز راه اندازی مراکز جوار صنعت که به آموزش و پرورش نیروی ماهر و متخصص صنایع اقدام می‌کنند را ارزشمند دانسته و این روش از آموزش را به دلیل دسترسی همزمان مهارت آموزان به صنعت و بازارکار از یک سو و صاحبان صنایع به نیروی آموزش دیده و ماهر مورد نیاز خود از سوی دیگر، حائز اهمیت دانست.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز در ادامه خاطرنشان کرد: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، یکی از پشتیبانی های اساسی همین آموزش‌های کارآمد و موثر است که مراکز جوار صنعت با پرداختن به آموزش و تربیت نیروی کیفی و ماهر مرتبط با صنعت که زمینه اشتغال آنها نیز در آینده فراهم خواهد بود، به پشتیبانی از تولید در تحقق شعار سال، جامه عمل پوشانده اند. 
فرماندار شیراز در پایان یادآور شد: در راستای ارائه آموزشهای  فنی و حرفه ای به گروههای هدف و ارتقای سطح دانش فنی نیروهای کار، این امکان برای صاحبان صنایع و صنوف فراهم شده است تا با دریافت مجوز رسمی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای و با همکاری و نظارت این نهاد، نسبت به تاسیس و راه اندازی مراکز آموزشی جوار و بین کارگاهی درکنار محل اشتغال خود اقدام کنند.
شایان ذکر است که با افتتاح مراکز جوار صنعت در این سه شرکت بزرگ، بیش از ۱۰۰۰ نفر از جویندگان کار، آموزش های فنی و حرفه ای مرتبط با این صنایع را طی نموده و در همین صنایع به کار مشغول می شوند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 82182
بازدید : ۱۲۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است