۱۴۰۰/۰۴/۱۸
فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان شیراز خبر داد:

اعمال نظارت های هدفمند برای کاهش مصرف برق در ادارات شیراز

فرماندار شهرستان شیراز گفت: از امروز اعمال نظارت های هدفمند به منظور کاهش و مدیریت بهینه مصرف برق در دستگاه ها و ادارات دولتی این شهرستان با تشکیل اکیپ های نظارتی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمد رضا امیری در نشست هماهنگی مدیریت بهینه مصرف برق در ادارات که روز چهارشنبه تشکیل شد تصریح کرد: با شکل گیری این اکیپ ها به دنبال ایجاد فرایندی هستیم تا به کاهش مصرف حدود ۷۰ مگاواتی در سطح شهرستان شیراز دست یابیم که در صورت تحقق این امر ۲۵ درصد خاموشی های شهرستان کاهش خواهد یافت. 
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه اکیپ های تشکیل شده متشکل از پایگاه مقاومت بسیج ادارات، حراست و نماینده اداره برق، فعالیت خود را به صورت فوق العاده آغاز کرده اند، افزود: مواردی مانند کاهش مصرف برق و خاموشی در ساعات غیر اداری، الزام به کار گیری ژنراتور های دیزلی برای تامین برق و استفاده از وسایل سرمایشی متناسب با اقلیم شهرستان در ادارات بررسی و تذکر های لازم داده می شود. 
به گفته امیری؛ فرمانداری شهرستان شیراز با همکاری شرکت نفت، آماده تامین سهمیه سوخت مورد نیاز ژنراتور های برق در دستگاه های اجرایی است و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد از این رو عدم استفاده از این دستگاهها تخلف به شمار می آید و در مقابل مشوق هایی نیز برای استفاده کنندگان از ژنراتورها از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز پیش بینی شده و اعمال خواهد شد.‌ 
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه گزارش های تهیه شده توسط اکیپ های نظارتی، ارزیابی خواهد شد و میزان پایبندی ادارات به دستورالعمل های ابلاغی سنجیده می شود، بیان کرد: مدیران دستگاهایی اجرایی در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها بازخواست خواهند شد. 
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز ضمن اشاره به اینکه کاهش این میزان از مصرف برای ادارات شاید سختگیرانه باشد، اظهار کرد: مردم به دلیل خاموشی ها در شرایط سختی به سر می برند و از این رو ادارات نیز مکلف و ملزم به انجام اقدامات لازم برای کاهش مصرف برق هستند و تذکرات اکیپ های نظارتی برق در ادارات می بایست اجرایی شوند. 
رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با یاد آوری اینکه وجود و فعالیت دستگاههای رمز ارز یکی از دلایل عمده افزایش مصرف نیروی برق در کشور است، ابراز کرد: کمیته کشف و شناسایی مزارع ماینر در شهرستان شیراز با مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری تشکیل و اداره اطلاعات، شرکت برق، اداره صنعت، معدن و تجارت و دیگر نهاد های مرتبط در آن عضویت دارند.  
امیری ضمن تقدیر از تلاش های شرکت های تامین و توزیع نیروی برق شهرستان شیراز برای ارائه خدمات به شهروندان بیان کرد: همان گونه که در مسائل مختلف دستگاه های متولی باید نسبت به مردم پاسخگو باشند در موضوع خاموشی ها نیز باید اطلاع رسانی و پاسخگویی لازم انجام پذیرد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 82041
بازدید : ۱۰۷۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است