۱۴۰۰/۰۳/۲۷
رئیس هیات بازرسی انتخابات شیراز تاکید کرد:

ما بازرسین به نتیجه انتخابات نمی نگریم

رئیس هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیراز گفت: ما بازرسین به نتیجه انتخابات نمی نگیریم بلکه به سلامت فرآیند انتخابات توجه می کنیم.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، سید علاء الدین کراماتی در همایش بازرسین انتخابات این شهرستان ضمن تقدیر از بازرسین که به رغم بیماری کرونا ایثار کردند و در همایش حاضر شدند تا انتخاباتی با شکوه برگزار کنیم، تصریح کرد:  در این انتخابات آنچه که مهم هست، امنیت و امانت داری است که باید سر لوحه کارمان باشد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه امین یعنی کسی که استوار است و هیچ چیزی در آن خللی ایجاد نمی کند، اظهار کرد: ما قدر انقلابی که با خون هزارن شهید آبیاری شده است و به واسطه رشادت های بسیار ماندگار شد را می دانیم از این رو باید تلاش کرد تا عزت و سربلندی مملکت راحفظ کنیم.
کراماتی با تاکید بر اینکه ایران نیازمند انسان هایی است که عظمتش را حفظ کنند، ابراز کرد: حضور در صحنه های انتخابات حفظ نظام است و ما به رغم همه جنجال ها و مسائلی که خیلی ها که معاندند و تبلیغ می کنند، شانه خالی نکرده ایم.
مدیر کل اتباع و مهاجرین استانداری فارس با یادآوری اینکه هیچ موجودی قدرت گزینش و انتخاب ندارد جز انسان و انسان در سایه گزینش است که به تکامل رسیده و هر روز آینده ای بهتر برای خود متصور می شود، افزود: مشروطه سر آغاز انتخابات سیاسی و تصمیم گیری مردم ایران در امور خود بوده است.
رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه همه آرزو های مردم ایران در شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی تبلور یافته است، بیان کرد: بعضی ها معنای استقلال را بد متوجه شده اند، استقلال به معنای بریدن از دیگران نیست، استقلال به معنای حفظ اقتدار، شکوه، ابهت و عظمت کشور مان است.
وی با بیان اینکه آزادی لازمه زندگی اجتماعی و مدرن کنونی است، ابراز کرد: این رکن شعار محوری انقلاب فقط در سایه آزادی هایی که آزادی های دیگران را محدود نکند محقق می شود و در این صورت می توان به بهروزی و تکامل جامعه امید داشت.
او به رکن جمهوریت و اسلامیت نیز اشاره و اینگونه تفسیر کرد: جمهوری یعنی نقش یکایک ملت در انتخاب سرنوشت و اسلامی یعنی قوانین باید ریشه در قواعد اسلامی داشته باشد، نه جمهوریت اسلامی بودن را تهدید کند و نه اسلامیت رکن جمهوریت را محدود کند.
به گفته کراماتی؛ برای حفظ این ارکن باید قیام کنیم و مثل گذشتگان نباید بگذاریم این خاک رنگ ذلت بگیرد از این رو حضور در صحنه انتخابات و حفظ و صیانت از آن لازم و ضروری است.
 رئیس هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان شیراز در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه به منظور تامین و تضمین سلامت فرآیند انتخابات قانون گذار هیات های بازرسی را تعیین کرده است، افزود: بازرسی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون و صیانت از آرا مردم وظیفه ذاتی هیات های بازرسی است.
به گفته وی؛ بر اساس قانون و دستورالعمل های ابلاغی، هیات بازرسی انتخابات شهرستان شیراز احکام 55 نفر به عنوان سربازرس و 9 نفر به عنوان ذخیره را تدوین کرده، همچنین 832 نفر بازرس را با صد نفر ذخیره برای شعب اخذ رای شهرستان شیراز تعیین نموده است.
کراماتی با بیان اینکه تمامی مقدمات و اقدامات لازم به منظور انجام دقیق وظایف بازرسین انجام و فراهم شده است، افزود: در همین راستا جلسات آموزشی لازم برگزار، بروشور های آموزشی چاپ، ملزومات لازم فراهم و خودرو های مورد نیاز تامین شده است.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81874
بازدید : ۱۱۵۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است