۱۴۰۰/۰۳/۲۷
در جمع نمایندگان فرماندار و بازرسان انتخابات شهرستان شیراز مطرح شد:

نظارت و بازرسی از جریان انتخابات، امری لازم و ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به اینکه کسب موقعیت های سیاسی و جایگاه اجتماعی از طریق حضور در انتخابات برای افراد جذاب است، گفت: به منظور کسب این جایگاه، طبیعی است تخلفاتی هم صورت پذیرد، از این رو بازرسی و نظارت بر جریان انتخابات، امری لازم و ضروری است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، علی عسکر جمشیدی در همایش نمایندگان فرماندار و بازرسین و سربازرسین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای شهر و روستای این شهرستان تصریح کرد: همه ما در یک صف هستیم که می خواهیم انتخابات را برگزار و از آن ذی نفع شویم، پس باید بر حسن اجرای آن دقت کنیم.
معاون فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه انتخابات نقطه اساسی و نقطه وصل افکار مردم به نظام اجرایی کشور و جایی است که این افکاربه هم گره می خورد، افزود: شوراها وجودشان نیاز و برگرفته از آیات قرآنی بوده و کامل ترین نهادی هستند که بر بدنه اجرایی کشور نظارت دارند و برای تحقق اهداف کلان مهم هستند، از این رو نقش و جایگاه نظارت و بازرسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
جمشیدی با یادآوری اینکه در قانون اساسی کشورمان 40  اصل مستقیما به برگزاری انتخابات مختلف اشاره دارد و مردم بعد از انقلاب طعم مردم سالاری دینی را چشیده اند، اظهار کرد: آنچه که اهمیت دارد و نمایندگان فرماندار باید بدانند این است که انتخابات اصول و قواعدی دارد که اگر رعایت نشود مشکل ساز می شود.
به گفته وی؛ برگزاری انتخابات پیش روی از دو جنبه رعایت مسائل بهداشتی و دستورالعمل های ویژه بیماری کرونا و شیوه جدید اخذ رای برای برگزار کنندگان حائز اهمیت است.
معاون فرماندار با بیان اینکه از نمایندگان فرماندار انتظار می رود با قدرت تمام شعب اخذ رای را  مدیریت کنند، اضافه کرد: روز جمعه برای ما یک روز استثنایی است، قانون باید بر رفتار همه ما حاکم باشد و در این روز جناح، گروه و قومیت ها را باید کنار گذاشت تا بتوانیم انتخابات را بدون حاشیه به آخر برسانیم.
جمشیدی ضمن ابراز امیدواری به اینکه انتخابات پیش رو در شهرستان شیراز سالم و قانون مند برگزار و ثبت شود، بیان کرد: ایجاد نظم و انضباط، حاکمیت آرامش و مدیریت هر نوع تنش احتمالی در شعب اخذ رای از وظایف نمایندگان فرماندار بوده و اتخاذ تصمیمات مناسب ضروری است.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81828
بازدید : ۱۲۸۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است