۱۴۰۰/۰۳/۲۷
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز:

تضعیف کنندگان نهاد انتخابات خائن به کشور و مردم هستند

فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه به اتکای فرمایشات مقام معظم رهبری به آینده کشور امیدواریم، گفت: اگر کسانی خواسته یا نا خواسته، عامدانه یا جاهلانه، نهاد انتخابات را تضعیف کنند، خائن به کشور، مردم و قانون اساسی هستند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمد رضا امیری شب گذشته در همایش نمایندگان خود و بازرسین شعب اخذ رای این شهرستان با تاکید بر اهمیت حسن اجرای انتخابات، تصریح کرد: انتخابات ابزار مشارکت سیاسی شهروندان در اداره امور کشور و موجب تقویت رکن جمهوریت نظام است.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه سلامت و امنیت انتخابات در شعب اخذ رای محقق شده و به ظهور می رسد، اظهار کرد: نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای وظیفه خطیر مدیریت امور را بر عهده خواهند داشت.
به گفته امیری؛ بازرسین فرمانداری در شعب رای گیری به عنوان چشم و گوش وزارت کشور و ناظر بر حسن اجرای امور انتخاباتی هستند.
رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه امکان هر گونه تخلف در فرآیند انتخابات به حداقل ممکن رسیده است، ابراز کرد: نمایندگان و بازرسین ضمن اخلاق مداری و مردم محوری ملزم به اجرای اقدامات مسئولانه خود در برابر خداوند، مردم و کسانی که به آنان مسئولیت محول کرده اند، هستند.
فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه نمایندگان و بازرسین از بین اشخاص با سابقه و با تجربه انتخاب شده اند، ابراز کرد: اشراف بر قانون و دستورالعمل های ابلاغی، لازمه مدیریت صحیح شعب و نظارت دقیق بر اجرای کار ها است؛ هدایت، رهبری، کنترل و نظارت از اصول مدیریت است که در فرایند اجرای انتخابات توسط مدیر شعب باید مورد نظر باشد.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با اشاره به برگزاری آموزش های متعدد برای آشنایی با قوانین انتخاباتی تاکید کرد: واقعیت این است که به فراخور نحوه برگزاری انتخابات برخی از دستورالعمل ها و قوانین تغییر می کند؛ به گونه ای که اکنون چگونگی رای گیری های الکترونیک و نیمه الکترونیک، جدید و متفاوت از قبل است.
 فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به برخی از ویژگی های این شهرستان به عنوان مرکز استان با وجود قریب به 40 درصد جمعیت کل استان و 37 درصد واجدین شرایط حضور در رای گیری بیان کرد: با توجه به افزایش 22 درصدی تعداد شعب و راه اندازی 832 شعبه اخذ رای در این شهرستان، به همین تعداد نماینده فرماندار و بازرس انتخاب و منصوب شده است.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81827
بازدید : ۱۱۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است