۱۴۰۰/۰۳/۲۵
معاون استاندار در گردهمایی نامزدهای شورای شهر؛

پس از انتخابات، هرگونه تجمع از طرف نامزدها تخلف محسوب می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با تاکید بر محدودیت های کرونایی و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: پس از انتخابات برای حفظ سلامتی عمومی هیچ گونه تجمعی از طرف نامزد ها نباید شکل گیرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، سید احمد احمدی زاده در گردهمایی بزرگ نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی این شهرستان با بیان اینکه تلاش و هزینه بسیاری از جمله افزایش ۲۲ درصدی شعب اخذ رای شیراز برای حفظ سلامت عمومی شده است، تصریح کرد: چه آن دسته از نامزدهایی که منتخب مردم خواهند بود و چه کسانی که انتخاب نمی شوند، از هم اکنون باید هواداران خود را برای رعایت قانون توجیه کنند. 
رئیس ستاد انتخابات استان فارس با بیان اینکه دواطلبینی که به مرحله نامزدی انتخابات رسیده اند قطعا اطلاعات کافی در خصوص  نحوه تبلیغات را اخذ کرده اند و اطلاع رسانی های کافی نیز از طرف فرمانداری انجام شده است، اظهار کرد: انتظار ما و همه دست اندرکاران این است که نامزدها در چهارچوب موازین قانونی حرکت کنند.
معاون استاندار، رعایت اخلاق را گمشده بسیاری از موضوعات مهم امروز به ویژه در فضای رسانه های مجازی برشمرد و افزود: نامزد ها باید تلاش کنند با یک نگاه ایجابی خود را اثبات کرده و برنامه های عملیاتی شان را برای مردم تبیین کنند نه اینکه با یک نگاه سلبی، دیگر نامزد ها را تخریب کنند.
این مقام سیاسی در استان ابراز کرد: نامزد های انتخابات شوراهای شهر باید مظهر امید آفرینی و مشوق افزایش مشارکت عمومی در انتخابات باشند و از القای یاس و نا امیدی به فضای عمومی جامعه و مردم، پرهیز کنند. 
این مقام مسئول در خصوص اهمیت و نقش شوراهای شهر تشریح کرد: شوراهای شهر به عنوان یک پارلمان منطقه‌ای و کوچک محسوب می شوند که علاوه بر سه وظیفه مهم انتخاب شهردار، تصویب بودجه و نظارت بر عملکرد شهرداری ها، وظایف خطیر دیگری در حوزه امور عمرانی، بهداشتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهر ها نیز بر عهده دارند و عملا شورا تسهیل کننده امور مربوط به مردم در حوزه های مختلف مدیریت شهری است.
احمدی زاده، بر ضرورت اشراف نامزدها نسبت به موضوعات استان و انتخابات، تاکید و خاطرنشان کرد: در استان فارس، در حوزه ثبت نام انتخابات شوراها قریب به ۳۲۶۸ نفر ثبت نام کردند، یعنی ۱۱۵ شهر ما در استان فارس در حوزه ثبت نام به حد نصاب کامل رسید و استقبال بسیار خوبی داشته ایم که در فراینده های بعدی بررسی صلاحیت ها و انصراف ها تعدادی کاهش یافت. 
به گفته وی؛ در حوزه روستایی انتخابات شوراهای اسلامی، قریب به ۲۳۰۰ روستا و در حوزه عشایری این انتخابات ۲۶۶ تیره عشایری  وجود دارد که برای آنها انتخابات برگزار خواهد شد؛ برای این دو بخش نیز ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر در استان فارس ثبت نام کردند.
معاون استاندار فارس با اشاره به وجود ۳۸۴۴ شعبه اخذ رای در این استان اضافه کرد: بخش عمده‌ای از شعب، به تعداد ۸۳۲ شعبه مربوط به شهرستان شیراز است و قریب به ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر دست‌ اندر کار برگزاری انتخابات خواهند بود که این حجم از کار نیاز به تمهیدات و پیش بینی های زیادی در حوزه های مختلف خصوصا حفاظت وامنیت داشته است که به خوبی انجام گرفته و آماده برگزاری انتخابات هستیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس به موضوع انتخابات ریاست جمهوری نیز گریزی زد و با اشاره به تاریخچه انتخابات ریاست جمهوری، آن را به عنوان سیاسی ترین انتخاباتی دانست که در مجموعه حاکمیت  نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و به گفته مقام معظم رهبری بالاتر و مهمتر از بحث انتخابات نداریم. 
احمدی زاده با تاکید بر اینکه مدیر هیچ دستگاهی حق ندارد از امکانات دولتی له یا علیه نامزدی استفاده کند، توضیح داد: تنها جایی که مدیر دستگاه می تواند نهایت فعالیت را داشته باشد در ترغیب و تشویق مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات است.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81810
بازدید : ۱۲۲۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است