۱۴۰۰/۰۳/۲۵
با حضور مقامات سیاسی، قضایی و امنیتی استان فارس و شیراز؛

گردهمایی بزرگ نامزد های ششمین دوره انتخابات شورای شهردر شیراز

گردهمایی بزرگ کاندیداهای ششمین دوره انتخابات شورای شهرستان شیراز با حضور مقامات سیاسی، قضایی و امنیتی استان و شهرستان شیراز عصر یکشنبه ۲۳ خرداد ماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیماری کرونا در باغ عفیف آباد برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمدرضا امیری، فرماندار شیراز ضمن تقدیر از نامزدهایی که در مقابل جامعه و مردم احساس وظیفه کرده و به عرصه مهم انتخابات قدم گذاشته اند، گفت: فلسفه برگزاری این نشست یاد آوری مقررات انتخاباتی و تاکید بر پایبندی همه نامزدها به آن است.
محمد رضا امیری با بیان اینکه تا این مرحله همه 433 نفرنامزدهای نهایی انتخابات شهرستان شیراز، مراحل قانونی را پشت سر گذاشته اند، تصریح کرد: تا این لحظه 364 نامزد برای شهر شیراز، 47 نامزد برای شهر جدید صدرا، 14 نامزد برای شهر خان زنیان و 8 نامزد برای شهر داریان در عرصه رقابت ها باقی مانده و در این جمع حضور دارند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اشاره به اینکه انتخابات مظهر اقتدار ملی و یکی از مهم ترین دستاورد های بشری برای انتقال آرام و قانونمند قدرت از گروهی به گروه دیگراست، اظهار کرد: انتخابات به عنوان یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و جایگاه شوراها نیز یکی از ارکان تصمیم گیری است که در قانون اساسی تبیین شده است.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با یاد آوری اینکه یک سوم جمعیت واجد شرایط رای گیری استان در شهرستان شیراز حضور دارند، براهمیت و گستردگی برگزاری انتخابات در شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین کلان شهرهای کشورتاکید و برگزاری این گردهمایی و تشریح دستورالعمل ها در راستای تحقق یک انتخابات سالم و پرشور را ضروری برشمرد.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز ضمن اشاره به اینکه در انتخابات سال 96 در محدوده فعلی این شهرستان 683 شعبه اخذ رای وجود داشته است، بیان کرد: با توجه به اپیدمی کرونا و تاکید مقامات کشور مبنی بر عدم معطلی مردم در شعب و با رهنمود های مجموعه سیاسی استانداری فارس، تعداد شعب این شهرستان با 22 درصد افزایش به 832 شعبه رسیده است.
امیری برنامه ریزی ها، تدارکات، پشتیبانی ها و تامین نیروی انسانی ناشی از افزایش 22 درصدی شعب اخذ رای شهرستان شیراز را یک کار بزرگ برشمرد و اعلام کرد: خدمتگذاران مردم در فرمانداری شیراز، تلاش دارند تا با رعایت دقیق و همه جانبه قانون، از رای مردم و حقوق نامزد ها به عنوان حق الناس دفاع کرده تا شاهد برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه و ایمن در شهرستان شیراز با شیم.
فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به برخی محدودیت های کرونایی و تعدد شعب اخذ رای در این شهرستان بیان کرد: طی مصوبه هیات اجرایی انتخابات شهرستان شیراز، هر کاندید قادر خواهد بود یک نماینده به مراکز 13 گانه در شیراز، هر پنج شعبه یک نماینده در شهر صدرا و هر شعبه یک نماینده در سایر شهرها معرفی کند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز ضمن اطمینان خاطر دادن به کاندیداها مبنی بر حراست و صیانت از آرای ماخوذه و عدم ضرورت معرفی نماینده به مراکز و شعب اخذ رای، بیان کرد: نامزدها در صورت تمایل به معرفی نماینده، فرصت دارند تا سه روز قبل از آغاز رای گیری نسب به معرفی نمایندگان خود اقدام کنند.
به گفته فرماندار شهرستان شیراز؛ طبق قانون، نمایندگان نامزدهای انتخاباتی، حق دخالت در امور اجرایی شعب را نداشته و در صورت اعتراض به روند اجرا،  مشاهدات خود را به صورت مستند و مکتوب به نماینده هیات نظارت مستقر در شعب منعکس کرده تا روال قانونی پیگیری شود.
گفتنی است سید احمد احمدی زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس؛ اسماعیل اکبری، معاون قضائی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس؛ شرافت، نماینده اداره کل اطلاعات استان فارس؛ علی عسکر جمشیدی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان شیراز و فرج شجاعی، فرمانده انتظامی شهرستان شیراز نیز از دیگر سخنرانان این گردهمایی بزرگ بودند که به تشریح الزامات انتخابات پیش رو پرداختند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81809
بازدید : ۱۳۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است