۱۴۰۰/۰۳/۲۲
رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات شیراز:

کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر قوانین تبلیغات را رعایت کنند

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرستان شیراز گفت: تبلیغات ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر آغاز و تا ۲۴ ساعت مانده به شروع رای گیری ادامه دارد و کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر ملزم به رعایت قوانین تبلیغات هستند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی با اشاره به مدت یک هفته ای برای تبلیغات نامزد های ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، تصریح کرد: کاندیداهای شورای شهر طبق دستورالعمل تبلیغاتی و قانون اقدام به تبلیغ نمایند تا برخوردی با هیچ شخصی صورت نگیرد و گزارش تخلفی ثبت نگردد. 
رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه کاندیداها باید آدرس ستاد ها و مسئولان هر ستاد را به فرمانداری شهرستان شیراز معرفی نمایند و در غیر این صورت ستاد تعطیل خواهد شد، افزود: کاندیداها ضمن مراجعه به فرمانداری و انجام اقدامات مذکور نسبت به دریافت دستورالعمل تبلیغات اقدام کرده و مطابق آن تبلیغات خود را انجام دهند. 
حقیقی با تاکید بر اینکه کاندیداها صرفا مجاز به چاپ و نصب بنرهای حداکثر با ابعاد ۳ در ۴ متر در محل ستاد و  ۷۰ در ۱۰۰ سانتیمتر در سایر نقاط شهر هستند، افزود: ستاد های تبلیغاتی به منظور رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا فاصله گذاری های اجتماعی هشت متری را در نشست ها و تجمع های فضای باز رعایت کنند. 
به گفته معاون فرماندار شهرستان شیراز؛ نصب اقلام تبلیغاتی بر تابلوهای راهنمایی و رانندگی و سایر نقاط و امکانی که ایجاد خطر می کند ممنوع است. 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  گشت ویژه نظارت بر تبلیغات انتخاباتی به صورت منظم تخلفات احتمالی را بررسی و نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام می کند، افزود: کاندیداها از ظرفیت  فضای مجازی بهره خوبی ببرند و تبلیغات خود را در این فضا  انجام دهند.  
رئیس کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات شهرستان شیراز ابراز کرد: به منظور اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه، با هدف جلوگیری از وقوع جرایم انتخاباتی، ۲۲ تیم نظارتی متشکل از نمایندگان فرمانداری، اجرایی شهرداری های مناطق یازده گانه و نیروی انتظامی با نظارت نماینده دادستانی کار رصد تبلیغات انتخاباتی را دنبال خواهند کرد.
معاون فرماندار شهرستان شیراز اضافه کرد: هم اکنون شاهد تبلیغات پرشور و پررنگ برخی کاندیداها در سطح شهر هستیم که نشان‌ از گرم شدن تنور تبلیغات انتخابات دارد؛ امیدواریم حضور و مشارکت خوب مردم در رای گیری روز ۲۸ خرداد این شور و نشاط ملی را کامل کند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81770
بازدید : ۱۲۶۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است