۱۴۰۰/۰۳/۱۷
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز:

تلاش برای عزت و سر بلندی ایران اسلامی، تکلیفی قانونی و ملی است

فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه تلاش کارگزاران برای عزت و سر بلندی ایران اسلامی تکلیفی قانونی و ملی است، گفت: ما مجری و مکلف به برگزاری انتخابات هستیم از این رو مصمم خواهیم بود تا انتخاباتی در شان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار کنیم که بسترساز توسعه کشور و اقتدار ملی است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمد رضا امیری که در نشست هماهنگی اعضای هیات اجرایی، هیات نظارت و روئسای مراکز انتخابات این شهرستان سخن می گفت، ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) و سالروز رحلت حضرت امام خمینی و گرامیداشت شهدای قیام خونین 15خرداد تصریح کرد: مسئولین مراکز انتخابات رصد مسائل شعب و حل آن را به طور جدی دنبال کنند تا فرآیند رای گیری در روز مقرر راس ساعت مقرر آغاز و تمامی شعب بر خط باشند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اشاره به شرایط خاص شهرستان به لحاظ وسعت و جمعیت، تدارک و پشتیبانی انتخابات را بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: تعداد شعب اخذ رای نسبت به انتخابات دوره  قبل با 22 درصد افزایش به 832 شعبه رسیده است و با توجه به تاکید ریاست محترم جمهوری مبنی بر عدم تراکم جمعیت درشعب اخذ رای به دلیل محدودیت های کرونایی، برای هر شعبه تا هفت نفر عضو اجرایی در نظر گرفته شده و در سامانه اختصاصی ثبت و مشخص شده اند.
فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه معارفه اعضای هیات اجرایی و مسئولین مراکز یکی از اهداف این نشست به منظور ایجاد تعامل و هماهنگی های لازم در برگزاری انتخابات منظم تر بوده است، اظهار کرد: در تمامی شعب اخذ رای یک نفر نماینده فرماندار حضور دارد که از هم اکنون فرایند تقسیم کارومسئولیت ها باید مشخص و اعضا وظایف خود را بدانند تا ماموریت و رسالتی که در برگزاری انتخابات و صحت آن بر عهده است محقق شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز خاطرنشان کرد: آخرین لیست نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و لیست 832 شعبه اخذ رای شهرستان شیراز، از 17 تا 19 خرداد ماه به صورت عمومی منتشر خواهد شد.
امیری با اشاره به اینکه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از هفتم خرداد ماه شروع شده و به مدت ۲۰ روز تا ۲۷ خرداد ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: از بیستم خرداد ماه تبلیغات انتخابات شوراهای شهر نیز آغاز خواهد شد که به غیر از ساز و کار قضایی، کمیته نظارت بر تبلیغات انتخاباتی، متشکل از نمایندگان شهرداری و نیروی انتظامی حضور و بازوی اجرایی فرمانداری شیراز خواهند بود.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با بیان اینکه 661 صندوق تمام الکترونیک در شهر شیراز آرای انتخابات شورای شهر را دریافت و ثبت می کنند، تشریح کرد: با پایان زمان رای گیری و ارسال الکترونیک صورتجلسات و بارگذاری آن در سامانه نتیجه انتخابات شورای شهر محرز و مشخص می شود.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81708
بازدید : ۱۲۲۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است