۱۴۰۰/۰۳/۱۲
به منظور تمرین دستور العمل های ابلاغی و کنترل سیستم ها؛

پیش مانور انتخابات الکترونیک در فرمانداری شیراز اجرا شد

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان شیراز از اجرای پیش مانور انتخابات الکترونیک در فرمانداری این شهرستان و بخشداری ارژن خبر داد و گفت: در اجرای این برنامه، دو دستگاه احراز هویت انتخابات نیمه مکانیزه بخش ارژن و چهار دستگاه احراز هویت و هشت صندوق تمام الکترونیک اخذ رای شیراز، آزمایش و بررسی شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، جعفر عطایی با اشاره به اینکه  در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ در شهر شیراز انتخابات شورای اسلامی شهر به صورت تمام الکترونیک و انتخابات ریاست جمهوری به شکل نیمه مکانیزه برگزار می شود، افزود: پیش مانور امروز با هماهنگی ستاد انتخابات کشور برنامه ریزی و اجرا شده است.  
جعفر عطایی تصریح کرد: در این پیش مانور، دستگاه های الکترونیک پیکربندی و صورت جلسات آغازین رای گیری آزمایشی تهیه و تنظیم شده و برای ۴۰ نفر به صورت نیمه مکانیزه و برای ۶۰ نفر به روش تمام الکترونیک، مراحل استعلام و احراز هویت انجام گرفت. 
به گفته وی؛ در ادامه این پیش مانور، مراحل رای گیری، تخلیه صندوق و تنظیم صورت جلسات پایانی نیز بررسی و کنترل شد که با ارسال اطلاعات، کد های اختصاصی دریافت و کارکرد دستگاه های احراز هویت و صندوق های آرای الکترونیک مورد تائید قرار گرفت. 
عطایی با بیان اینکه تائید نهایی مانور انتخابات الکترونیک از طرف ستاد انتخابات کشور، مجوزی برای  برگزاری انتخابات الکترونیک در شهر شیراز خواهد بود، ابراز کرد: در مرحله مانور اصلی طی هفته پیش رو صندوق های الکترونیک در نقاط پر ترافیک شهر نصب و کنترل نهایی انجام می شود.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان شیراز اظهار کرد: در انتخابات الکترونیک، رای دهنده گان پس از حضور در شعب اخذ رای با دستگاه الکترونیکی احراز هویت می شوند و کارت تعرفه جهت شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر برگ تعرفه زرای انتخابات ریاست جمهوری را دریافت می کنند. 
وی در پایان تاکید کرد: رای دهندگان سپس با استفاده از دستگاه اخذ رای، کد کاندیداهای مورد نظر که از قبل تهیه کرده و با خود دارند را وارد کرده و پس از مشاهده و اطمینان از صحت اسامی کاندیداهای ثبت شده، با زدن دکمه "اتمام رای گیری"، این فرآیند را تکمیل می کنند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81670
بازدید : ۱۳۱۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است