۱۴۰۰/۰۳/۱۲

دیدار فرماندار شهرستان شیراز با رئیس جدید جهاد کشاورزی فارس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمد رضا امیری در این دیدار که مدیر جهاد کشاورزی شیراز نیز حضور داشت، به تشریح وضعیت کشاورزی شهرستان پرداخت و افزود: توجه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به مراکز جهاد کشاورزی بخش ها و دهستان ها و تجهیز آتی آنها قابل تقدیر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با اشاره به برخی نیاز های بخش کشاورزی این شهرستان تصریح کرد: تخصیص اعتبار برای تکمیل مرکز جهاد کشاورزی ارژن بایستی در اولویت اقدامات قرار گیرد.
امیری با تاکید بر تاثیر و نقش قنوات در تامین منابع آبی بخش کشاورزی شهرستان شیراز، بر ضرورت تخصیص اعتبار ویژه به این بخش تاکید کرد. 
فرماندار شهرستان شیراز اظهار کرد: پوشش انهار سنتی نیز تاثیر بسزایی در افزایش راندمان انتقال و بهبود بهره وری آب دارد از این رو انتظار می رود در راستای حمایت از کشاورزان شهرستان، ترمیم این شبکه ها مورد توجه ویژه قرار گیرد. 
فرماندار شیراز تصریح کرد: تخصیص اعتبارات ملی برای انجام طرح های فنی و زیر بنایی می تواند راه گشا بوده و ضمن کاهش هزینه ها، موجب افزایش تولید محصولات کشاورزی شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با بیان اینکه تخصیص بیش از پیش نهاده های کشاورزی در تامین نیاز گیاهان و افزایش عملکرد محصول موثر است، افزود: اختصاص بهینه و متناسب کود های شیمیایی یارانه دار به کشاورزان شهرستان شیراز در تولید محصولات کشاورزی خصوصا گندم، جو و کلزا تاثیر معنا داری خواهد داشت. 
رئیس شورای تامین شهرستان شیراز با تاکید بر موقعیت ویژه جغرافیایی و چشم طمع برخی افراد سود جو به اراضی کشاورزی این شهرستان، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغات و نیز با توجه به وسعت زیاد تغییر کاربری های گذشته، توجه ویژه به شهرستان شیراز و تخصیص اعتبار لازم برای تجهیز امور اراضی، بیش از پیش ضروری به نظر می رسد.
طمراسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این دیدار بر تقویت مراکز خدمات جهاد کشاورزی تاکید و اظهار داشت: مسئولین جهاد باید در عرصه و مزرعه باشند. 
وی در پاسخ به مطالب مطرح شده، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی مناسب، تلاش خواهیم داشت تا اعتبارات به صورت عادلانه و بر اساس سرانه هر شهرستان، به بخش های کشاورزی شهرستانها، به ویژه شیراز اختصاص یابد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81666
بازدید : ۱۳۰۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است