۱۴۰۰/۰۲/۳۰

بررسی و رسیدگی به مشکلات مناطق روستایی داریون با حضور فرماندار شیراز

فرماندار شهرستان شیراز با هدف بررسی مسائل و مشکلات روستاهای دهستان داریون از توابع بخش مرکزی این شهرستان در راس هیاتی از مدیران دستگاه های اجرایی و نهاد های دولتی به شهر داریون سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمد رضا امیری به همراهی امام جمعه شهر داریون در جمع تعدادی از مسئولین محلی و معتمدین داریون، بر ضرورت اینگونه دیدارها تاکید و خاطرنشان کرد: با حفر چاه آب جدید و رفع مشکلات شبکه آبرسانی داریون، تامین آب شرب این شهر در آینده نردیک به وضعیت پایداری خواهد رسید.
فرماندار شهرستان شیراز تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، تامین آب و نگهداری از شبکه های آبرسانی در شهر های تابعه این شهرستان و تمامی روستاها به آبفای شیراز محول شده و با مدیریتی یکپارچه هدایت می شود.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با بیان اینکه تامین زیر ساخت مورد نیاز اماکن ورزشی برای بهره مندی عموم مردم شهر داریون دنبال می شود، اظهار کرد: تلاش می کنیم در صورت تامین آب و زمین ورزش توسط شهرداری، اعتبار مورد نیاز اجرای طرح در کمیته برنامه ریزی این شهرستان تامین شود.
امیری در ادامه با اشاره به وضعیت درآمدی و مشکلات شهرداری شهرهای کوچک بر ضرورت تقویت شهرداری داریون تاکید و اظهار کرد: این موضوع نیز در کمیته برنامه ریزی پیگیری خواهد شد.
او در پاسخ به پرسش معتمدین و امام جمعه شهر داریون در خصوص ارتقای دهستان داریون به بخش ابراز کرد: موضوع ارتقای دهستان داریون از سوی فرمانداری پیگیری و با دستور مساعد استاندار فارس به وزارت کشور و هیات دولت ارسال شده است؛ امید می رود این موضوع تصویب شود. 
توزیع عادلانه منابع در سطح شهرستان شیراز
فرماندار شهرستان شیراز در ادامه بازدید های دوره ای خود از مناطق روستایی در جمع اهالی روستای ایزدخواست باصری که شرقی ترین روستای این شهرستان و هم مرز با خرامه است، تاکید کرد: تلاش می کنیم توزیع منابع، اعتبارات و امکانات برای تمام نقاط روستایی به شکل عادلانه صورت گیرد.
این مقام مسئول بر پیگیری و بررسی مشکلات مسکن جوانان روستایی و ضرورت رفع مشکلات و کاستی های آنتن دهی تلفن همراه و خدمات مخابراتی در این مناطق تاکید کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز در ادامه ضمن بازدید از روستای دودج و در جمع تعدادی از معتمدین این روستا بیان کرد: طرح هادی نمایانگر جهت توسعه روستا در آینده است که مشخص می کند توسعه روستا کجا باشد و کاربری اراضی چگونه تعریف شود.
فرماندار شیراز تاکید کرد: تلاش خواهد شد تا با پیگیری و اقدامات بنیاد مسکن و تصویب کمیته طرح های هادی روستایی، طرح جامع توسعه ده ساله روستای دودج به سرعت و دقت مصوب و ابلاغ شود.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز با یاد آوری اینکه برخی از ساخت و ساز های این روستا در حاشیه جاده انجام شده و رفع مشکلات آنان از خواسته های مالکان روستایی است، افزود: امیدواریم با تصویب طرح هادی روستا و طرح موضوع در کمیته حریم جاده ها این مسیر به عنوان خیابان واقع در طرح هادی شناسایی شده، حریم جاده کاهش یافته و مشکلات ذی نفعان مرتفع شود.
این مقام مسئول از دهیار روستای دودج به دلیل جلوگیری از ساخت و ساز های خارج از محدوده طرح هادی روستا تقدیر و اضافه کرد: ساخت و ساز های غیر مجاز، مشکلات عدیده ای را برای متخلفین و دولت ایجاد می کند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81544
بازدید : ۸۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است