۱۴۰۰/۰۲/۰۹

پیام فرماندار شیراز به مناسبت روز ملی شوراها

فرماندار شهرستان شیراز با صدور پیامی، ضمن تبریک فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه، روز ملی شوراها گفت: نهاد شورا بعنوان نماد بارز مردم‌سالاری دینی می بایست مبین سلایق مختلف و برآیند افکار عمومی جامعه باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، متن پیام محمد رضا امیری بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مشارکت و الگوی تفکر جمعی، منبعث از قرآن کریم از جمله خواسته‌های اساسی مردم ایران در طول بیش از  یکصد سال مبارزه با استبداد و استعمار بوده که در اصول ششم، هفتم و یکصد تا یکصدوششم قانون اساسی تبلور یافته است و بر اساس این اصول مترقی، شوراها از ارکان مهم تصمیم گیری و نظارت به شمار می روند.
حضور و فعالیت پنج دوره شورای اسلامی، نشان داده است که می تواند در مسیر تعالی و توسعه شهری و روستایی گام های مهمی بردارد.
اگرچه در مسیر تکامل این نهاد ارزشمند، آسیب ها و خطاهایی وجود داشته، اما باور نهادها و بخش های مختلف به این نهاد و تلاش در زدودن آسیب ها می‌تواند ما را در رسیدن به جامعه مدنی مطلوب و توسعه پایدار رهنمون سازد.
سالروز تأسیس نهاد شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی کشور و به ویژه شوراهای شهرستان شیراز تبریک می گویم و امیدوارم اکنون که در آستانه انتخابات ششمین دوره شوراها هستیم، با حضور سلایق مختلف و فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری مردم، شاهد عمران و آبادانی هر چه بیشتر این مرز و بوم باشیم.
 
محمد رضا امیری
فرماندار شهرستان شیراز


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81300
بازدید : ۱۱۹۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است