۱۴۰۰/۰۲/۰۸
در نشست خبری فرماندار شیراز اعلام شد:

تائید صلاحیت ۴۲۴ نفر از داوطلبین شوراهای شهرستان شیراز

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اعلام اینکه از مجموع داوطلبین، تعداد ۱۶ نفر در حین بررسی صلاحیت ها اعلام انصراف کرده، تصریح کرد: صلاحیت ۴۲۴ نفر از مجموع داوطلبین، در هیات های اجرایی و نظارت تائید و صلاحیت ۳۳۶ نفر نیز احراز نشده است که بر اساس برنامه زمانبندی، نتیجه بررسی صلاحیت ها تا پایان امروز به صورت مکتوب به تمامی داوطلبین تسلیم خواهد شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی، اخبار و مستند سازی ستاد انتخابات شهرستان شیراز، محمد رضا امیری در نشست خبری روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه، ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی شوراها به عموم مردم و اعضای شوراهای سراسر کشور، به ویژه شوراهای شهرستان شیراز، نهاد شورا را نماد بارز مردم‌سالاری دینی و تحقق اصل حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش برشمرد و از خدمات ارزنده شوراها به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادها در عمران و آبادانی شهرها و روستاها تجلیل کرد.
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه ۷۷۶ نفر دواطلب برای انتخابات شوراهای شهرستان شیراز ثبت نام نهایی شده اند، تصریح کرد: طی فرآیند ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان شیراز که از بیستم اسفند ماه سال گذشته آغاز و به مدت هفت روز تا بیست و ششم همان ماه ادامه یافت در مجموع ۷۳۸ نفر موفق به ثبت نام نهایی شدند.
امیری افزود: در این بین برخی داوطلبین به دلیل نقص مدارک، موفق به نهایی کردن ثبت نام خود نشدند که با مجوز ستاد انتخابات کشور، ۸۹ نفر از این افراد فراخوانده شده که پس از ارائه مدارک و رفع نواقص، در نهایت مجموع داوطلبین ثبت نام نهایی شده برای شهرهای شهرستان شیراز به ۷۷۶ داوطلب رسید.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اعلام اینکه از مجموع داوطلبین، تعداد ۱۶ نفر در حین بررسی صلاحیت ها اعلام انصراف کرده، تصریح کرد: صلاحیت ۴۲۴  نفر از مجموع داوطلبین، در هیات های اجرایی و نظارت تائید و صلاحیت ۳۳۶ نفر نیز احراز نشده است که بر اساس برنامه زمانبندی، نتیجه بررسی صلاحیت ها تا پایان امروز به صورت مکتوب به تمامی داوطلبین تسلیم خواهد شد.
فرماندار شهرستان شیراز اظهار کرد: دواطلبین رد صلاحیت شده در حوزه شهر های تابعه این شهرستان شامل شیراز، صدرا، داریان و خان زنیان از فردا پنجشنبه ۹ تا ۱۲ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز فرصت خواهند داشت تا اعتراضات خود را به هیات عالی نظارت استان واقع در شیراز، بلوار سیبویه، خیابان حسینی، میدان آستانه، مجتمع تجاری بین الحرمین، جنب حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین، طبقه دوم، واحد ۱۲ ارائه و یا به هیات اجرایی شهرستان مستقر در محل فرمانداری مراجعه و شکایت خود را تسلیم نمایند.
 محمدرضا امیری با بیان اینکه برای دواطلبین رد صلاحیت شده در شهر های بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، در صورت عدم احراز صلاحیت دوباره در هیات عالی نظارت استان، امکان تسلیم شکایت به هیات نظارت مرکزی نیز وجود دارد، افزود: رسیدگی و بررسی نهایی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده در هیأت نظارت استان در مدت ۱۰ روز کاری تا بیست و یکم اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.
 به گفته فرماندار شیراز؛ در نهایت پس از بررسی شکایات افراد احراز صلاحیت نشده در هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت، نتایج تا ۱۷ خرداد ماه به فرمانداری شهرستان ابلاغ و حداکثر تا ۱۹ خرداد ماه، آگهی قطعی نامزد های انتخابات شوراها منتشر خواهد شد.
امیری اضافه کرد: نامزد های تایید صلاحیت شده از ۲۰ تا ۲۷ خرداد ماه و تا ۲۴ ساعت قبل از تاریخ برگزاری انتخابات در ۲۸ خردادماه، فرصت تبلیغات خواهند داشت.
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه انتخابات شوراها در شیراز به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بحران کرونا و انتخابات الکترونیکی در شیراز، در راستای حفظ سلامتی مردم عزیز در انتخابات پیش رو، تعداد شعب اخذ رای ۱۰ درصد بیشتر از دوره قبل پیش بینی شده است.
رئیس شورای اداری شهرستان شیراز در خصوص مطالبی که در فضای مجازی با عنوان دخالت فرمانداری در انتخاب اعضای هیات اجرایی مطرح می‌شود، بار دیگر یادآور شد: فرماندار برای تشکیل هیات اجرایی تنها ۳۰ نفر از معتمدین و فعالان اجتماعی را معرفی می کند که با توجه به همزمانی دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، معتمدین معرفی شده، باید به تائید هیات نظارت هر دو انتخابات می رسید
رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز در پایان با بیان اینکه شور و نشاط انتخاباتی و مشارکت مردمی یکی از مولفه های مهم مورد نظر نظام است، ابراز کرد: مشارکت مردمی پشتوانه نظام و باعث سرافرازی کشور خواهد بود، از این رو انتظار می رود که رسانه ها همگام با جریانات سیاسی، در این زمینه نیز نقش مهم خود را ایفا کنند.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81296
بازدید : ۲۶۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است