۱۴۰۰/۰۱/۲۲
با حضور جانشین استاندار فارس در ستاد کرونا

طرح تشدید نظارت و بازرسی از اصناف و ادارات شیراز وارد فاز جدیدی شد

عبدالرسول حقیقی، جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز از آغاز طرح تشدید نظارت بر مشاغل چهارگانه و بازرسی از اصناف و ادارات شهرستان شیراز خبر داد و افزود: این طرح ویژه با حضور جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا و مشارکت ۴۰ تیم نظارتی از امروز بیست و دوم فروردین ماه آغاز و تا عبور از موج چهارم اپیدمی کرونا ادامه خواهد داشت. 
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز، عبدالرسول حقیقی با تاکید بر اینکه آمار بستری و فوتی های ناشی از کرونا در این شهرستان رو به افزایش است و در صورت ادامه این روند با بحران جدی مواجه خواهیم بود، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و مصوبات ستاد ملی کرونا برای شهر های با رنگ بندی قرمز ناگزیر به اعمال محدودیت های سخت گیرانه تر شده ایم.
معاون فرماندار شیراز یادآور شد: نظارت و بازرسی از فعالیت اصناف و ادارات در مناطق یازده گانه شیراز و سه منطقه صدرا، بخش مرکزی و بخش ارژن همزمان صورت می گیرد.
به گفته وی؛ نظارت و بازرسی از مشاغل گروه یک به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی به عهده اکیپ های سیار مراکز بهداشت شهرستان شیراز بوده و کنترل مشاغل گروه های دیگر به منظور تعطیلی کامل به گروه های بازرسی اتحادیه های اصناف واگذار و محول شده است.   
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با اشاره به اینکه از ابتدای موج چهارم کرونا از هفدهم تا بیستم فروردین ماه بیش از ۳۴۸۸ مورد نظارت و بازرسی از اصناف و ادارات این شهرستان انجام گرفته است، اظهار کرد: امیدواریم با تشدید این اقدامات از امروز شاهد افزایش رعایت نکات بهداشتی و کاهش آمار ابتلا به این بیماری در سطح شهرستان شیراز باشیم. 
این مقام مسئول اعلام کرد: با توجه به الزامات قانونی در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی، در مدت مذکور بیش از ۱۸۱۶ مورد تذکرات کتبی و شفاهی برای واحد های صنفی و نهاد ها صادر شده است و ۵۹ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و دستورالعمل های ابلاغی پلمپ و از فعالیت آنها تا پایان محدودیت ها جلوگیری شده است. 
حقیقی ضمن تقدیر از تمامی اصنافی که در اجرای محدودیت های کسب و کار، همکاری داشته و سختی ها را برای حفظ سلامت جامعه پذیرا بوده اند، بیان کرد: اطلاع رسانی های ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز به منزله اخطار و اعلام عمومی تلقی میشود و تمامی صنوف گروه های شغلی 2 و 3 و 4 ملزم به تعطیلی کامل هستند و از این رو با متخلفین برخورد خواهد شد. 
جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز به دیگر اقدامات برنامه ریزی شده نیز اشاره کرد و افزود: بازرسی از منطقه گردشگری قلات به منظور رعایت مسائل بهداشتی در دستور کار تیم های نظارت و بازرسی و نیروی انتظامی قرار دارد؛ همچنین جلوگیری از فعالیت دستفروشان حاشیه معابر به طور جدی به وسیله شهرداری و پلیس راهور دنبال و با متخلفین برخورد می شود؛ 
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با بیان اینکه فعالیت تمامی امکان ورزشی به ویژه باشگاه ها ممنوع است، اظهار کرد: جلوگیری از فعالیت بازارچه های هفتگی و خصوصا جمعه بازار منطقه ظفر آباد در دستور کار شهرداری و نیروی انتظامی است و تمامی بوستان ها تعطیل و روشنایی شبانه این اماکن قطع شده است.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 81131
بازدید : ۱۰۵۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است