۱۳۹۹/۱۰/۰۶

استمرار حمایت دولت از مشاغل آسیب دیده از کرونا با تاکید برجذب به موقع تسهیلات

*امیری فرماندار شهرستان شیراز:*
*استمرار حمایت دولت از مشاغل آسیب دیده از کرونا با تاکید برجذب به موقع تسهیلات*

کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شیراز با هدف بررسی عملکرد شبکه بانکی شهرستان در اجرای طرح اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به ریاست امیری فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان شیراز تشکیل جلسه داد.

فرماندار شیراز در نهمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شیراز که با حضور اعضای کارگروه و روسای بانکهای عامل در محل فرمانداری شیراز برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان شبکه بانکی شهرستان در ایام شیوع ویروس کرونا، از ارائه ۱۱۵۴۲ پرونده جمعا به مبلغ سه هزار و پانصد و شصت میلیارد ریال به سیستم بانکی شهرستان توسط دستگاههای اجرایی شیراز خبر داد.
امیری در ادامه خاطرنشان کرد: طبق گزارش های ارایه شده از سوی دستگاههای اجرایی، ازمجموع پرونده های ارائه شده از ابتدای اجرای این طرح تا کنون، تعداد ۷۶۴۶ پرونده به مبلغ دو هزار و دویست و هشتاد و چهار میلیارد ریال پرداخت نهایی شده است و تعداد ۳۶۵۶ پرونده به مبلغ هزار و یکصد و هشتاد و سه میلیارد ریال درحال پرداخت است که با احتساب مبالغ ذکر شده، تعداد ۳۰ هزار فرصت شغلی مورد حمایت این طرح قرار گرفته است‌.
فرماندار شیراز ضمن یادآوری نقش موثر بانکها در مدیریت مشکلات پدیدآمده ناشی از بیماری کرونا و افزایش تاب آوری اصناف آسیب دیده، بر ضرورت مشارکت فعال بانک ها در اجرای طرح اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان از معرفی ۲۱۸ طرح در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی با تثبیت تعداد ۲۱۸ شغل به سیستم بانکی شهرستان خبر داد و تاکید کرد: سیستم بانکی موظف است رسیدگی و تعیین تکلیف طرحهای ارائه شده و معرفی نماینده ویژه جهت این مهم را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.
رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز بار دیگر بر ضرورت احیای واحدهای غیرفعال و آسیب دیده از کرونا تاکید کرد و افزود: خوشبختانه تسهیلات ویژه باشگاهها و طرحهای ورزشی خسارت دیده از شیوع کرونا ابلاغ شده است که متقاضیان واجد شرایط می توانند موضوع را از اداره ورزش و جوانان پیگیری کنند.
رئیس کارگروه اشتغال شهرستان شیراز در ادامه سخنان خود، ضمن قدردانی از زحمات پرسنل بانکها، بر ضرورت فعال تر شدن کمیته وصول مطالبات بانکی نیز تاکید و‌ خواستار همکاری بیش از پیش دستگاههای اجرایی در این خصوص شد.
 


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 80004
بازدید : ۱۰۴۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است