۱۳۹۹/۰۸/۲۲

فرماندار شیراز: یکی از پروژه های فاخر فرهنگی شیراز و فارس به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری می شود

فرماندار شیراز:
*یکی از پروژه های فاخر فرهنگی شیراز و فارس به نام شهدای مدافع سلامت نامگذاری می شود*

محمدرضا امیری فرماندار شیراز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر صدرا، که صبح امروز با حضور منوچهری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا و شهردار صدرا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیده *مریم رحیمی* پرستار فداکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز که اخیراً به شهادت رسید، یادآور شد: همه ما قدردان زحمات ارزشمند کادر بهداشت و درمان و جامعه پزشکی استان فارس و شیراز هستیم که ماههاست در راه مبارزه با ویروس کرونا، با ایثار جان خود، نجات‌بخش جان هم وطنان هستند.

امیری فرماندار شهرستان شیراز پیشنهاد نامگذاری کتابخانه عمومی شهر صدرا به نام *شهدای مدافع سلامت* را مطرح و خاطرنشان کرد: این حداقل کاری است که می‌توانیم در مقابل عظمت ایثار این انسانهای از خود گذشته انجام دهیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز در ادامه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی یادآور شد در شرایط بحران روحی ناشی از شیوع بیماری کرونا و قرنطینه که روابط اجتماعی مردم عزیزمان به شدت دستخوش تغییرات جدی شده است، کتاب و کتابخوانی می‌تواند به عنوان داروی سلامت روان، امید و نشاط را در مردم عزیزمان زنده نگه دارد.

امیری کتاب و کتابخوانی را عاملی در راستای تاخیر در زوال عقل و تقویت ادراک برشمرد و علت این نامگذاری را ارتباط تنگاتنگ کتاب با سلامت روح و روان جامعه عنوان کرد که در شرایط کنونی موثرترین مکمل برای سلامت جسم هموطنان به شمار می رود.

پیشنهاد نامگذاری *شهدای مدافع سلامت* بر روی کتابخانه عمومی شهر صدرا که با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در مجاورت فرهنگسرای قرآنی و مجموعه فرهنگی و فاخر شهر صدرا هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، در جلسه امروز مطرح و با حداکثر آرا مورد تایید اعضای انجمن قرار گرفت.

فرماندار شهرستان شیراز همچنین از کلنگ زنی پروژه ساختمان کتابخانه مرکزی شهر صدرا در هفته آتی به عنوان دیگر مصوبه جلسه امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: کلنگ این پروژه فاخر فرهنگی در زمینی به مساحت تقریبی ۴۶۰۰ متر مربع، هفته آینده با *حضور استاندار محترم فارس و برخی مقامات کشوری* در فاز ۱ شهر صدرا به زمین زده خواهد شد و با پیش بینی و برنامه ریزی های به عمل آمده طی بازه زمانی کمتر از ۳ سال به عنوان بزرگترین و مدرنترین کتابخانه استان، به بهره برداری خواهد رسید.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79718
بازدید : ۹۹۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است