۱۳۹۹/۰۸/۱۰

فرماندار شیراز: بانک اطلاعات تجهیزات پیشگیرانه و کنترل بحران شهرستان شیراز به روزآوری می شود.

فرماندار شیراز:
*بانک اطلاعات تجهیزات پیشگیرانه و کنترل بحران شهرستان شیراز به روزآوری می شود.*
امیری فرماندار شهرستان شیراز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان که با حضور آزادی مدیر کل مدیریت بحران استانداری واعضاء شورای هماهنگی برگزار شد، ضمن مروری بر مخاطرات و بحرانهای طبیعی سال ۹۸ تا کنون، بر ضرورت استفاده از علم روز و به هنگام در زمینه پیش بینی حوادث طبیعی، ارتقای سطح آمادگی سازمانهای تاثیر گذار اجرائی شهرستان و نیز آگاهی رسانی علمی و شایسته به مردم تاکید کرد.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه مطالعه میزان خطر پذیری مناطق باید به هنگام باشد، از دستگاههای اجرائی عضو شورا خواست تا رصدهای دوره ای را همواره در دستور کار خود قرار داده و به شکل نظام مند مصوبات شورای مدیریت بحران را پیگیری و گزارش کنند. وی در این راستا تمامی دستگاهها و نهادهای متولی بحران را مکلف دانست نسبت به تهیه بانک اطلاعات کلیه تجهیزات پیشگیرانه و کنترل بحران مجموعه خود اقدام و یک نسخه از آنرا جهت مدیریت به هنگام بحرانهای مختلف، در اختیار ستاد مدیریت شهرستان قرار دهند.
فرماندار شیراز به اتخاذ تدابیر لازم جهت استفاده از توان نیروهای نظامی وانتظامی به منظور خدمات رسانی در شرایط اضطراری اشاره و خاطر نشان کرد: کلیه دستگاهها نسبت به اجرای دقیق دستورالعمل زمستانه اقدام و بخشداران تابعه ضمن ابلاغ دستورالعمل به دهیاران نسبت به لایروبی مسیل ها و دهانه پل های مناطق روستایی اقدام و به فرمانداری گزارش کنند.
فرماندار شیراز جمعیت هلال احمر را موظف دانست نسبت به تهیه و دپوی اقلام زیستی و امدادی و نیز امکانات مربوط به اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان احتمالی جهت آمادگی در برابر حوادث زمستانه اقدام نماید.
نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن قدردانی از عملکرد شهرداری شیراز در مدیریت بحرانهای شهری، بر لایروبی رودخانه ها ومسیل ها و بررسی پل ها وسازه های آبی و پایش دائمی آنها در حوزه شهرستان تاکید کرد.
امیری ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سوخت رسانی به روستاهای دورافتاده، شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی را مکلف دانست نسبت به انجام پیش بینی های لازم و تامین سوخت زمستانی مناطق شهری و روستایی و ذخیره سازی مناسب در انبارها بویژه درمناطق سردسیر اقدام تا مردم زمستان آرامی را تجربه کنند.
فرماندار شیراز بر ضرورت تشکیل کمیته ویژه ای متشکل از تمامی دستگاههای اجرائی و متولی بحران سیل طی مدت یک هفته تاکید و خاطرنشان کرد: در این کمیته برای مناطق شهری از قبیل سلطان آباد، کرونی، محله سعدی و ... که استعداد خطرپذیری بالاتری در مواجهه با سیل دارند، به طور خاص پیش بینی، برنامه ریزی و تقسیم کار گردد.
آزادی مدیر کل مدیریت بحران استانداری نیز ضمن اشاره به دستورالعمل مدیریت بحران کشور در خصوص اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه دستگاهها در مواجهه با مخاطرات طبیعی و تاکید بر مفاد آن، خواستار اقدامات فوری و برنامه ریزی شده اعضای شورا حسب وظایف معین شده گردید.
وی ضمن قدردانی از زحمات کلیه دستگاهها و نهادهای عضو شورای مدیریت بحران در سال گذشته، با استناد به گزارش سازمان هواشناسی، خواستار آمادگی کلیه دستگاهها برای ماههای پیش رو شد.


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79713
بازدید : ۸۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است