۱۳۹۹/۰۷/۰۹

فرماندار شهرستان شیراز: نباید هیچ دانش‌آموزی به خاطر کرونا از تحصیل باز بماند.

▫️ تداوم تحصیل یکی از تصمیمات دولت و مدیریت ارشد استان و مسئولین شهرستان شیراز  و از اولویت های مهم و اساسی این حوزه است و آموزش در هیچ شرایطی تعطیل نخواهد شد.
▫️آماده سازی زیرساخت مورد نیاز برای آموزش آنلاین که از اواخر سال تحصیلی گذشته آغاز شده بود، از ۱۵ شهریورماه امسال به شکل کامل تری در حال اجرا می باشد.
▫️اختیار نحوه تشکیل کلاس ها به شورای مدارس واگذار شده که مدیر مدرسه، نماینده دبیران و نماینده اولیا در آن عضویت دارند.
▫️ایجاد شبکه شاد، علیرغم وجود کمبودها و نقایص موجود، کار عظیمی از سوی دولت و وزارت آموزش و پرورش است.
▫️علیرغم اعلام وضعیت قرمز در شیراز، آموزش به صورت مجازی ادامه دارد و تعطیل نشده است. معلمان با حضور در مدارس، کلاس های مجازی را مدیریت می کنند و از دانش آموزان حضور و غیاب انجام می‌شود.
▫️آموزش آنلاین از معلمان و سیستم آموزش و پرورش چندین برابر آموزش حضوری، توان و انرژی گرفته است و ما شاهد زحمات مضاعف فرهنگیان دلسوز شهرستان هستیم.
▫️مشکل قطعی اینترنت به دلیل زیرساختهای مخابراتی است و کارگروهی متشکل از مخابرات و نواحی ۴ گانه و منطقه ارژن، مشکلات این حوزه را شناسایی و برای رفع آن اقدام می کنند.
▫️با توجه به عدم محدودیت کلی استفاده از سایر پیام رسان ها در بخشنامه بازگشایی وزارت آموزش و پرورش، در راستای کاهش عملکرد سلیقه‌ای، کارگروه ویژه ای جهت ایجاد یکپارچگی در نرم افزارها و دستورالعمل ها تشکیل شده است.
▫️در راستای رسیدگی به مشکلات خانواده های کم بضاعت نیز کارگروه ساماندهی و جذب کمک‌های خیرین در شهر شیراز ایجاد شده تا کمک نیک اندیشان و خیرین به منظور خرید گوشی، تبلت و حجم اینترنت مورد نیاز دانش آموزان کم بضاعت ساماندهی گردد.
▫️آموزش از طریق تلویزیون و تهیه و توزیع درس نامه ها و خودآموزها نیز توانسته است بخش زیادی از مشکلات آموزشی مناطق محروم را مرتفع کند.
▫️ بازدیدها و سرکشی های لازم نیز بصورت مداوم از مدارس شهرستان شیراز انجام می شود تا با کمترین مشکل سال تحصیلی جدید تداوم یابد.
▫️در راستای حفظ سلامت معلمین و کارکنان مدارس پیگیری‌هایی برای تامین اعتبار مورد نیاز برای گندزدایی و ضدعفونی مدارس انجام شده است.
▫️والدین می‎توانند از طریق سامانه *سپند* برای ثبت نام سرویس مدارس اقدام کنند تا در صورت  زرد و یا سفید شدن وضعیت و شروع آموزش حضوری با مشکل مواجه نشوند.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79261
بازدید : ۱۲۱۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است