۱۳۹۹/۰۷/۰۱

تقدیر فرماندار شهرستان شیراز از عملکرد اورژانس فارس به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس اورژانس در کشور

فرماندار شیراز در بیست و پنجمین سالروز تاسیس اورژانس در ایران از سازمان فوریت‌های پزشکی استان و مرکز در حال تکمیل دیسپچینگ اورژانس فارس که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد بازدید و عملکرد اورژانس را در سال‌های اخیر مثبت ارزیابی کرد.

محمدرضا امیری در این بازید، عملکرد شایسته اورژانس فارس در سال بحرانی گذشته را درخور تحسین دانست و افزود: در بحران‌های متعدد سال ۹۸ از جمله سیل فروردین، آتش‌سوزی‌ها، زلزله و در نهایت شیوع بیماری منحوس کرونا که همچنان درگیر آن هستیم، اورژانس استان و شیراز توانسته است با نگاهی علمی و تخصصی و با بهره گیری از نیروهای متعهد و دلسوز، آخرین دستاوردهای روز را در زمینه مدیریت بحران به کار گرفته و رضایت مردمی را جلب نماید.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن اشاره به تداوم بیماری کرونا، بار دیگر از مرکز فوریت‌های پزشکی شیراز به دلیل نظم و انضباط و حضور موثر در مباحث کرونا تقدیر کرد و یادآور شد: در مرکز دیسپچینگ شیراز شاهد بکارگیری الزامات یک مجموعه مدرن و پیشرفته منطبق بر استانداردهای روز هستیم که شایسته کلانشهر شیراز و قطب پزشکی ایران است.

امیری در این بازدید *از اتمام پروژه احداث پایگاه اورژانس کهمره سرخی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با جذب نیروی انسانی مورد نیاز این مرکز، در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه باشیم. وی همچنین به اقدامات انجام شده در راستای ایجاد پایگاه‌های اورژانس در مناطق روستایی از جمله کفترک اشاره و خاطرنشان کرد امیدواریم با تقویت پایگاههای ظفرآباد و میانرود، محور پیربنو نیز از پوشش مناسب خدمات اورژانسی برخوردار شود‌.*
رئیس مرکز اورژانس فارس نیز در این دیدار از ارتباط خوب فرمانداری شیرازی با این مرکز قدردانی و از حمایت فرماندار در ایجاد هماهنگی های بین بخشی دستگاه‌های اجرایی و نیز ایجاد و حفظ امنیت و آرامش حداکثری در سطح شهرستان که بستر مناسب جهت فعالیت های حرفه ای مرکز فوریتهای پزشکی استان را فراهم ساخته است، تقدیر کرد.
مرادیان از نیاز شیراز به حداقل ۳۰ مرکز اورژانس دیگر خبر داد و از فرماندار شیراز خواست تا در راستای سرعت بخشی به حضور فوریت های پزشکی در حوادث و ارائه بهینه خدمات در کل شهرستان، برای استقرار های ورزشی و پوشش خدمات اورژانس درمانگاه های سطح شیراز، تدابیری اندیشیده شود.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79221
بازدید : ۱۲۰۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است