۱۳۹۹/۰۷/۰۳

فرماندار شهرستان شیراز: اعضای شورای شهر صدرا باید به صورت انفرادی استعفا دهند.


محمدرضا امیری در خصوص استعفای دسته جمعی شورای شهر صدرا بیان کرد: فرآیند قانونی روند استعفای این اشخاص در حال انجام است و برابر قانون باید آنها مجددا به صورت انفرادی استعفای خود را به صحن شورای شهر صدرا ارایه کنند و بعد از آن برای تایید نهایی به فرمانداری شیراز ارجاع دهند.

فرماندار شیراز خاطرنشان کرد: استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر در قانون نیامده و برابر تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون شوراهای اسلامی باید اعضا به صورت انفرادی موضوع استعفا را در صحن شورا مطرح و رای گیری کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اضافه کرد: در روزهای گذشته مذاکرات زیادی با اعضای شورای شهر صدرا برای اتمام ماموریت در مدت زمان چندماهه باقیمانده از عمر شورای پنجم انجام شده اما آنها همچنان بر موضوع استعفای همه اعضا تاکید دارند و انگیزه‌شان را نیز تسریع در روند الحاق این شهر جدید به شیراز یا موضوع ارتقا به لحاظ تقسیمات کشوری بیان کردند.

فرماندار شیراز در ادامه اظهار داشت: چنانچه اعضای شورای شهر صدرا استعفا دهند از اعضای علی البدل برای جایگزینی آنها دعوت خواهد شد و اگر با دعوت از این افراد تعداد اعضای شورا به حدنصاب نرسد در نهایت شورای شهر صدرا منحل اعلام خواهد شد.

امیری همچنین عنوان کرد: در صورت منحل شدن شورای شهر صدرا استاندار فارس جانشین این نهاد می‌شود تا انتخابات پیش رو شوراها در سه ماه اول سال آینده برگزار شود و نمایندگان جدید وارد شورای این شهر شوند.

الحاق یا ارتقای صدرا؟

امیری تاکید کرد: به لحاظ قانونی می‌توان با تشکیل ۲ دهستان و ۱ بخش به مرکزیت صدرا، بخشداری در این شهر ایجاد کرد که البته ایجاد ۲ دهستان به دلیل کمبود عناصر لازم کمی دشوار است.

وی ادامه داد: پیشنهاد دیگری نیز مطرح است که استاندار فارس و دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان مجلس آن را دنبال می‌کنند که این موضوع نیازمند اصلاح قانون است که یک شهرستان بدون ساختار و با لحاظ استثنا ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان موضوع الحاق صدرا به شیراز را یکی از محتمل‌ترین گزینه‌های پیش رو عنوان کرد و افزود: این مورد هم شاید در کوتاه مدت به نتیجه نرسد اما در نهایت مسولان ارشد استان و شهرستان و همچنین نمایندگان مجلس به جد پیگیر این مسأله هستند.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79219
بازدید : ۱۳۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است