۱۳۹۹/۰۷/۰۸

یادی از جلوه های حضور زنان در دفاع مقدس ر دفتر امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز با همکاری جامعه زینب شهرستان و معاونت اجتماعی سپاه پاسداران

پیروز و سرافراز باد نهضت اسلامی زنان معظم ایران، افتخار بر این قشر عظیمی که با حضور ارزشمند و شجاعانه خود در صحنه دفاع، میهن اسلامی و قرآن کریم و انقلاب را به پیروزی رساند و اکنون در جبهه و پشت جبهه در حال فعالیت و آماده فداکاری هستند.
امام خمینی (ره)

بی شک هیچ دوربینی نتوانسته است نقش های مستقیم و غیرمستقیم زنان در جنگ تحمیلی را سزاوارانه به تصویر بکشاند.
از مهمترین جلوه های حضور زنان در دفاع مقدس می توان به نقش رزمی، پشتیبانی و خدماتی آنان اشاره نمود تمامی این خدمات به صورت خودجوش و کمتر سازمان یافته در مراکزی مانند مساجد، حسینیه ها و مدارس صورت می گرفت.

تلاش و فعالیت این زنان در ستادهای پشتیبانی جبهه به موارد خاصی محدود نمی‌شد و متناسب با توانایی ها و نیازهای روز جنگ انجام میشد.
از جمله این فعالیت ها می‌توان به طبخ غذا، توزیع آذوقه در مناطق جنگی، خیاطی و دوخت لباس ویژه رزمندگان، شست شوی لباس رزمندگان, جمع آوری کمک های مردمی, نگهبانی و محافظت از مهمات و ساخت سنگر را نام برد.
آنان سربازان‌گمنامی بودند که بار سنگین تدارکات جبهه و جنگ و برخی وظایف دیگر را بر دوش می کشیدند و با تاسی از رفتار و سیره حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) به وظیفه الهی و انسانی خویش در طول دفاع مقدس عمل کردند و اگر نبود صبوری، همت، ایثارگری و کمک رسانی آنها، هرگز چنین مقاومت پیروزمندانه ای در دوران هشت سال دفاع مقدس شکل نمی‌گرفت.
در این مسیر بسیاری از این عزیزان به مقام بزرگ جانبازی نائل شدند تا علاوه بر دوران جنگ، در دوران پسا جنگ نیز حامی و حمایتگر ارزش های جهاد و انقلاب باشند.
چهلمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس بهانه ای شد تا در دفتر امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز با همکاری جامعه زینب شهرستان و معاونت اجتماعی سپاه پاسداران از آنان یادی کنیم ...


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79214
بازدید : ۱۰۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است