۱۳۹۹/۰۶/۲۷

در راستای کنترل قیمت و نظارت بر بازار، میدان میوه و تره بار شیراز ساماندهی می شود


حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز در نشست کمیته تنظیم بازار، بر ضرورت ساماندهی قیمت اجناس ورودی و خروجی به میدان میوه و تره بار شیراز تاکید و خاطرنشان کرد: بایستی با ایجاد فضای رقابتی و افزایش سطح نظارت و بازرسی، از هرگونه تخلف جلوگیری کنیم.
عبدالرسول حقیقی از نرخ بالای میوه و تره‌بار در شرایط اقتصادی کنونی و فشار ناشی از بحران کرونا بر خانواده‌ها ابراز نارضایتی کرد و افزود: تمام تلاش دستگاههای متولی بایستی بر این باشد تا میوه و تره بار با کیفیت، با قیمت مناسب در دسترس شهروندان قرار گیرد.
وی صدور کارت شناسایی ویژه کارکنان میدان میوه و تره بار را ضروری برشمرد و از سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری و اتحادیه میدان میوه و تره بار خواست تا در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ساماندهی غرف و باراندازهای میدان، اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را به فرمانداری شیراز ارائه کنند.
حقیقی پیاده سازی نظم، اجرای قوانین صنفی و رعایت حقوق شهروندی را از الزامات ساماندهی میدان میوه و تره بار و بازارچه‌های عرضه محصول در سطح شهر برشمرد و بر نظارت بیش از پیش سازمان های ذی ربط بر این مهم تأکید کرد.
لیلا دودمان عضو شورای اسلامی شهر نیز در این جلسه بر ضرورت صدور نرخ نامه در میدان تاکید و خاطرنشان کرد: صدور فاکتور برای اجناسی که از میدان خارج می‌شوند از الزاماتی است که می‌تواند ضمن تنظیم قیمت مصرف کننده در بازار، امکان پایش و بازرسی دستگاههای نظارتی را نیز فراهم سازد.

*از این پس قیمت های میوه و تره بار توسط اتحادیه بارفروشان روزانه اعلام می شود*

در راستای پیگیری اجرای مصوبات، اعضای کمیته تنظیم بازار، بامداد چهارشنبه از میدان میوه و تره بار شیراز بازدید کردند.
در نشستی که در حاشیه این بازدید تشکیل شد، موضوع اعلام روزانه قیمت میوه و تره بار و درج اتیکت قیمت توسط غرفه داران بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت.
حقیقی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری یادآور شد: در بازرسی های مستمری که از این پس انجام خواهد شد، نداشتن اتیکت قیمت و یا فاکتور خرید و فروش از هیچ غرفه داری در میدان و یا فروشندگان سطح شهر پذیرفته نیست و با متخلفین برخورد خواهد شد.
وی همچنین بر رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت مرکز بهداشت والفجر در میدان مرکزی تاکید و خاطرنشان کرد: به منظور شناسایی متصدیان غرفه های میدان، صدور کارت شناسایی و کارت سلامت برای کلیه غرفه داران و کارکنان میدان مرکزی شیراز الزامی است
 و سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری با همکاری اتحادیه و سایر دستگاههای نظارتی موظف خواهند بود به صورت روزانه بر اجرای صحیح مصوبات ابلاغی به ویژه بحث اعلام قیمت روزانه، داشتن اتیکت قیمت، صدور فاکتور و رعایت مسایل بهداشتی نظارت مستمر داشته باشند


منبع : فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 79073
بازدید : ۱۴۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است