۱۳۹۹/۰۶/۰۶

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۱ در جلسه شورای اداری شهرستان شیراز: آماده بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه هستیم


رییس آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز نیز در این نشست از تشکیل ۷ کار گروه در راستای بازگشایی مدارس در شیراز خبر داد و عنوان کرد:
کار ثبت نام ۹۰ درصد دانش آموزان در شیراز انجام شده و تابع شرایط اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا، مدارس شیراز از ۱۵ شهریور آماده بازگشایی خواهند بود.

*عدم سخت‌گیری در لباس فرم مدارس شیراز*

گودرزی در بخش دیگر سخنان خود افزود: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و وجود مشکلات اقتصادی خانواده ها، الزام تهیه لباس فرم برای دانش آموزان پایه هفتم، دهم و میان پایه حذف شده و قراردادهای لازم در خصوص تامین پوشاک سایر مقاطع تحصیلی نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه سرویس مدارس امسال به سامانه حمل و نقل شهری شیراز متصل شده و نرخ جدید سرویس مدارس در شورای شهر شیراز تصویب و برای تایید نهایی به فرمانداری این شهرستان ارجاع شده، خاطرنشان کرد: در صورت اعلام وضعیت زرد در شیراز، مدارس ۶ روز در هفته فعال خواهند بود و سرویس مدارس نیز حداکثر با ۳ دانش آموز سرویس دهی خواهند کرد.

رییس آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز با اشاره به اینکه سامانه شاد ارتقاء یافته و آماده خدمات رسانی مجازی به دانش آموزان است، اطمینان داد: ۸۰ درصد نیروی انسانی و معلمین مدارس شهرستان شیراز اکنون تامین شده و ۲۰ درصد باقیمانده نیز با جذب بازنشستگان، انتقالی ‌ها و معلمین حق التدریس جبران خواهد شد.

وی در ادامه بر انجام ضدعفونی مدارس با کمک سپاه و بسیج اشاره کرد و افزود: از یکم مهرماه امسال نیز توزیع کتاب انجام خواهد شد و آموزش مجازی در مدارس نیز با استفاده لوح فشرده، صدا و سیما و اپلیکیشن شاد انجام خواهد شد.

گودرزی در پایان یادآور شد: در طول دوسال اخیر توجه ویژه‌ای به موضوع مشارکت خیرین شده به گونه‌ای که اکنون ۱۵ مدرسه در شیراز در حال احداث توسط خیرین است.


منبع : روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز

کد خبر : 78853
بازدید : ۱۷۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است